Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-03-2016 08:57   Güncelleme : 14-03-2016 08:57

CİDDİ MESAFELER ALINMIŞTIR

ELAZIĞ’DIN KENDİ BÖLGESİNDE SAĞLIK MERKEZİ KONUMUNDA OLDUĞUNU BELİRTEN ZORLUOĞLU:

CİDDİ MESAFELER ALINMIŞTIR

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ’ın sahip olduğu sağlık altyapısı ile kendi bölgesinde sağlık merkezi konumunda olduğunu, sağlık hizmetlerini Elazığ başta olmak üzere bölge halkına ulaştırmada büyük bir özveri ile çalışıldığını söyledi.

Vali Zorluoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi: “Tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetlerinden insan onuruna yakışır bir şekilde faydalanabilmesi sağlık sektörünün en öncelikli işlevidir.

Son yıllarda sağlık sistemimiz, çağın ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırılarak bir dizi düzenlemelere gidilmiş, sağlık hizmetlerinin daha iyi koşullarda ve yaygın bir şekilde yürütülmesi yolunda önemli gelişmeler kaydedilmiş ve ciddi mesafeler alınmıştır.

İlimiz sahip olduğu sağlık altyapısı ile kendi bölgesinde sağlık merkezi konumunda olup, sağlık hizmetlerini Elazığ başta olmak üzere bölge halkına ulaştırmada büyük bir özveri ile çalışılmaktadır. Tüm hekimlerimiz ve sağlık personelimizin insanlığa daha kaliteli bir yaşam sunabilmek amacıyla gerekli özveri ve duyarlılığı göstererek hizmetlerine devam edeceklerine inancım ve güvenim tamdır.

 

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye çıkartılmasında ve sağlıklı bir toplumun inşasında fedakarca çalışan tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı  kutlar, çalışmalarında başarılar  dilerim.”