YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2020 22:45   Güncelleme : 12-01-2020 22:45

Yeniden Refah Partisi Elazığ Kadın Kolları Ocak Ayı İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda okunan bildiride, TBMM'de 14 Mart 2012’de kabul edilen, 1 Ağustos 2014 tarihinde ise yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi'nin toplumumuzdaki evlilik yapısına zarar verdiği belirtilerek sözleşmenin derhal iptal edilmesi istendi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ Kadın Kolları Ocak Ayı İl Divan Toplantısı, il binasında il yöneticileri, gençlik ve belde teşkilatları ile kadın kolları yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda STK'lardan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Tosun tarafından bir bildiri okundu. Bildiride TBMM'de 14 Mart 2012’de kabul edilen, 1 Ağustos 2014 tarihinde ise yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi'nde kadına yönelik şiddet adı altında toplumumuzdaki evlilik yapısına zarar veren ifadeler yer aldığı iddia edilerek sözleşmenin derhal iptal edilmesi istendi.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ DERHAL İPTAL EDİLMELİDİR"

STK'lardan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Tosun tarafından okunan bildiride şu ifadelere yer verildi: "İstanbul Sözleşmesi 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan, TBMM tarafından 14 Mart 2012’de kabul edilen, 1 Ağustos 2014 tarihinde’ de yürürlüğe giren Uluslararası bir sözleşmedir. Kısa adı İstanbul Sözleşmesi olan metnin uzun adı ise , 'Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi'dir. Bu sözleşme toplumumuzun temel değerlerini derinden sarsacak maddeler içermektedir. Görünürde; şiddet gören, ezilen, mahrum bırakılan ve sömürülen kadının haklarını savunmakla ilgili kalabalık maddelerden oluşan bu sözleşme, aslında kesinlikle bu ulvi hedef ve gayelerin zerresini dahi taşımamaktadır. Dikkat ederseniz sözleşmenin başlığında, kadın ya da erkek haklarından değil, toplumsal cinsiyet haklarından, yani toplumdaki tüm cinsel eğilimlerin haklarından bahsedilmektedir. Kadın, erkek ve bir üçüncü cins olarak diğerlerinin hakları ve toplumdaki yerlerine vurgu yapılmaktadır. Eşitlik ilkesinden dem vurularak, eşitlik ilkesi manipüle edilerek, tüm cinsel eğilimlerin de eşit haklara sahip olması gerektiğine gizli bir vurgu yapılmaktadır. Bunu yapabilmek için de yöneticilerimize sözleşmeyi, 'Üreme şartı olmaksızın toplumsal cinsiyet eşitliği' şeklinde imzalatmışlardır. Evlilik yapısını bozan bu sözleşmeyi saatlerce konuşarak eleştirilebiliriz. Sonuç olarak bu vahim sözleşme birçok Hıristiyan ülke de dahi kabul görmemişken; Müslümanların son kalesi olan ülkemizde maalesef imzalanmıştır. 'Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah(CC) lanet etsin' hadisindeki lanetin muhatabı olmamak için; Ülkemiz, derhal bu sözleşmeye attığı imzayı geri çekmelidir. Aklı başında tüm sosyal bilimcilerimiz, kamuoyunu ve tüm yetkililerimizi bu gizli amaç konusunda bilgilendirmelidirler. Bu gizli Siyonist yıkım projesine son verilmeli ve derhal dur denilmelidir. Yeniden Refah Partisi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve tüm siyasi partileri acilen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili önlem almaya davet ediyoruz. "