YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2020 16:32   Güncelleme : 13-01-2020 16:32

Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından çıkarılan Genç İletişim gazetesi okuyucuları ile buluştu. Gazetelerinde önemli dosya konularına yer veren öğrenciler, iletişim fakültelerinin dahi yapamadığı bir işi başararak gazetecilik mesleğine önemli katkılar sunuyor.

Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından belirli aralıklar ile Genç İletişim adıyla bir gazete çıkarılıyor. Tamamen öğrencilerin kendi emeği olan gazetede, önemli dosya konularına yer veriliyor. 15 yılda 35 sayı çıkarılan gazetede öğretmenlerin yazılarına da yer veriliyor.

İLETİŞİM FAKÜLTELERİ BU KATKIYI SUNAMIYOR

İletişim fakültelerinin dahi yapamadığı bir işi başararak gazetecilik mesleğine önemli katkılar sunan lise öğrencileri gazetenin bu sayısında ise önemli röportaj ve dosya habere yer verdi. Gazetenin manşeti ise genç iletişimcilerin Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile gerçekleştirdiği röportaj oluşturdu. Bu röportajın dışında genç iletişimciler bu sayıda; "Yurt Dışında Çalışanlar Nasıl Emekli Olabilir?, Daha Az Isı İle Daha Fazla Nasıl Isınabilirsiniz?, Hava Yolundan Kaçan Yolcular Otobüs Firmalarına Döndü, Siz De Kendi Elektriğinizi Üretebilirsiniz: Ama Nasıl?" başlıkları ile dosya haberlere de yer verdi. Gazete ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'ün röportajı da yer aldı. Genç iletişimciler gazetenin yeni sayısında edebiyat alanında röportajlara da yer verirken madde bağımlılığı konusunda da bilgilendirici haberler yapmayı ihmal etmedi. Haber Merkezi