YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2020 14:03   Güncelleme : 15-01-2020 14:21

Milliyetçi Haraket Partisi Palu Belediye Meclis Üyeleri topluca istifa kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde il genel meclis üyesi Haşim Karacimşit’in kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Palu Belediye Meclis Üyeleri, topluca istifa etti.

İl Genel Meclisi Üyesi Haşim Karacimşit’in gerek Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve gerekse de MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver’e yönelik ithamlarının ardından harekete geçen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Haşim Karacimşit’i kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etmişti.

Karacimşit’in Elazığ İl Genel Meclisi’nde yaptığı konuşmada Sosyal Yardımlaşma Fonu üyeliği seçimlerinde iki AK Partili ismin seçilmesine tepki göstermesi üzerine kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından herhangi bir açıklama yapılmazken, Karacimşit disiplin kurulun kararını beklemeden bugün bir basın toplantısı düzenleyerek partisinden istifa etti.

Öte yandan bölgede önemli bir ağırlığı olan Haşim Karacimşit’in disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi’nin Palu Belediyesi Meclis Üyeleri Sabahattin Baloğlu, Ahmet Ataş, Mehmet Bal ve Bekir Aydemir de toplu olarak istifa kararı aldı.

Buna göre Palu Belediyesi’nde 4 meclis üyesi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi’nin istifaların ardından meclis üyesi kalmadı.