YEREL
Giriş Tarihi : 16-01-2020 14:10   Güncelleme : 16-01-2020 14:10

 

Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, kulübün bakım ve onarım çalışmalarına alınacağını, bunun alt yapısının hazırlandığını, Valilik ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile bu konuların değerlendirildiğini belirtti.

Altyapı tesislerinin eksiklikleriyle ilgili İl Özel İdaresi tarafından gerekli tespitlerin yapıldığını ve tadilatın başlayacağını ifade eden Başkanımız Selçuk Öztürk; “Yerel bir gazetemizde yanlış anlaşılmalardan dolayı maalesef altyapı tesislerimizin çevresiyle ilgili yorumlar yapılmış, video ve resimler çekilmiştir. Bunun üzerine yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için tarafımızca açıklama yapma gereksinimi doğmuştur. Geçen günlerde yapmış olduğumuz basın toplantısında altyapı tesislerimizin çok kötü durumda olduğunu beyan etmiştik. Bu konuyla ilgili olarak ta kıymetli Valimiz  Çetin Oktay Kaldırım ile Bayburtspor maçı öncesinde bir görüşme yapılmış, daha öncesinde ise İl Özel İdaremiz yetkililerince altyapı tesislerimizin eksiklikleriyle ilgili tespitler yapılmıştır. Kıymetli Valimizde gerekli talimatları vererek tadilatın bir an önce başlaması yönünde desteklerini esirgememiştir. Bunun üzerine bizlerde harekete geçerek altyapı tesislerinde uzun süredir kullanılmayan kırık ve dökük malzemeleri kulüp dışına taşıyarak  boya, badana, tamirat ve tadilat işlerinin başlaması için tesis içerisinde boş alan oluşturduk. Yapılan video ve resim çekimlerinde görünen bir kısım malzemelerde bunlardır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; önceki yönetimler döneminde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı tesislerimizde bulunan 3 antrenman sahamızda kurumuştu. Bizler göreve geldikten sonra değerli Belediye Başkanımızın destekleriyle itfaiye ekipleri görevlendirilerek hergün 3 sahanında sulama işlemleri yapılmıştır. Yapılan sulama işleminin ardından 2 sahamız kurtarılmış, maalesef altyapı tesislerimizin önünde bulunan antrenman sahası kurtarılamamıştır. Altyapıda bulunan futbolcularımız rahat bir ortamda antrenmanlarını yapmaları adına şuanda çalışmalarını Gençlik Merkezi Sentetik sahada sürdürmektedirler. Altyapı tesislerimizde yapılacak tadilatla birlikte inşallah sahamızada gerekli işlemler yapılacak ve antrenman sahamız tekrar faal hale getirilecektir” dedi.

Geçmişte olduğu gibi bugünde altyapıya önem verdiğini kaydeden Başkan Öztürk, “Özellikle şunu belirtmek isterim ki; geçmişte olduğu gibi şahsımın başkanlığında bugünde önem verdiğimiz en önemli konunun başında altyapı geliyor. Bu düşüncemden hiç bir zaman vazgeçmedim. Son zamanda futbol kamuoyunun da övgüyle bahsettiği bir altyapıya sahibiz. Elazığspor’un geleceği kendi öz kaynağıdır. Şuanda profesyonel takım kadromuzda yer alan futbolcularımızın büyük bir bölümü öz kaynağımızdan yetişmiştir. Bildiğiniz üzere 2015 yılında yine benim başkanlık dönemimde U-16 takımımız büyük bir başarıya imza atarak Türkiye şampiyonu oldu.  O dönem kadroda yer alan oyuncularımızın bir çoğu da şuanda profesyonel takımımızda yer almaktadır. Buda kendi evlatlarımıza verdiğimiz değerin kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Daha önce görev yaptığı süreç içerisinde iki kez Valilik tarafından ödenek çıkarttırılarak A takım ve Altyapı tesislerini bakıma aldıklarını ifade eden Kulüp Başkanımız Selçuk Öztürk sözlerine şöyle devam etti.

“Daha önce görev aldığımız süreçte dönemin Valisi Muammer Erol tarafından 350 Bin TL, sonraki dönemin Valisi Murat Zorluoğlu tarafından ise 500 Bin TL’lik ödenek çıkartılarak A takım binamız ve Altyapı tesislerimizin tadilatları yaptırılmış ve tesislerimizi yeni bir görünüme kavuşturmuştuk. Önceki başkanlık dönemimde bu ödenekler çıkarttırılmasaydı şuanda tesislerimiz yerle bir olmuştu. Benim görevi bırakmamın ardından gelen yönetimler tesislerimize maalesef bir çivi dahi çakmamıştır. Hatta bir çivi çakmadıkları gibi sporcularımız ve misafirlerimiz için yapılan araç park yerleri sökülmüş, ihtiyaç mukabili koyulan konteynerler kaybolmuş ve kulübümüze hediye edilen jeneratör kullanılmadan satılmıştır” dedi. ( Haber Merkezi)