YEREL
Giriş Tarihi : 17-01-2020 15:27   Güncelleme : 17-01-2020 15:27

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla, son 7 yıldır işletmeci tarafından yapılmayan telesiyej hattının tüm bakımları,  güvenlik testleri tamamlanan ve malzeme eksiklikleri giderilen, kafeterya hizmetleri geliştirilen ve bütün kalemlerde fiyatları yarıya çekilen Türkiye’nin iki göl manzaralı tek kayak merkezi olan Hazarbaba Kayak Merkezi iddialı bir programla sezonu açıyor.

Hazırlık ve eksikliklerin giderilmesi sürecinde bizzat konuyla ilgilenen ve çalışmaları yerinde inceleyen Vali Kaldırım daha öncede yaptığı açıklamada yarıyıl tatilinin başlangıcında festival havasında bir açılış programı düzenleyeceklerini belirtmişti.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Biz şehrimizin turizm potansiyelini hak ettiği noktaya getirmek gayesiyle yerel tüm değerlerimizi ve güzelliklerimizi ulusal ve uluslararası platformlara taşımak ve tanıtmak için şehrimizle birlikte yoğun bir çaba içerisindeyiz. Geçen yıllarda kayak yapmak için buraya gelen misafirlerimizin en çok sıkıntı çektiği konulardan olan otopark sıkıntısını ortadan kaldırmak için gerekli çalışmalar tamamlandı. Kayak malzemesi olarak 30 çocuk 120 yetişkin olmak üzere 150 kayak takımı ve 25 snowbordtahtası  aldık. İlerleyen süreçte  buraya gelen insanların taleplerine göre bu malzemeleri çeşitlendirme anlamında alımlarda yapabiliriz. Hazarbaba’ya gelen konuklarımızın en fazla şikâyetçi oldukları konulardan biriside fiyatların fazla olmasıydı. Bu yıl önceki fiyatlara göre %50’ye yakın indirimler uyguladık. Mesela basit bir örnek vermek gerekirse kayak severler kayak takımının kirası için günlük sadece otuz lira gibi bir ücret ödeyecekler” ifadelerinde bulundu.

Vali Kaldırım, “ 19 Ocak Pazar günü açılış programımız adeta bir festival havasında olacak. Sanatçılarımızın olduğu konser etkinliğimiz olacak. Ardından gençlerimizin çok istediği DJ gösterilerini programa aldık. Tabi ardından KARRAFT etkinliği olacak.  Karda rafting dediğimiz bu etkinliği bu bölgede ilk defa yapmış olacağız. Kulüplerimizin yamaç paraşütü gösterileri olacak tabi hava koşulları uygun olursa, bizim o bölgede macera parkımız var, orada zepline gösterileri ve kayak kulübü üyelerinin gerçekleştireceği kayak gösterileri olacak. Tüm Elazığlı hemşerilerimizi, kayak severleri, kar keyfini yaşamayı isteyen herkesi programa bekliyoruz. Haydi Elazığ Hazarbaba sizi bekliyor” ifadelerinde bulundu.