YEREL
Giriş Tarihi : 11-02-2020 10:53   Güncelleme : 11-02-2020 10:53

İlimizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Elazığspor’un ligden çekilmesinin ardından Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Birevim Özel İdarespor ise iç saha maçlarını Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle başkent Ankara’da oynamayı kararlaştırdı.

24 Ocak 2020 Cuma günü ilimizde meydana gelen deprem felaketi birçok alanda olumsuzluklara yol açarken, ilimizin profesyonel spor kulüpleri de depremden ciddi oranda etkilendi.

İlk olarak TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Elazığspor’un ligden çekilmesinin ardından, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Birevim Özel İdarespor ise farklı bir yol seçerek iç saha maçlarını Başkent Ankara’ya aldırdı.

Konuyla ilgili olarak Özel İdarespor Kulübü’nden yapılan açıklamada, meydana gelen deprem ve artçıların oluşturduğu psikolojik travma nedeni ile sporcuların şehirden ayrıldığına dikkat çekilirken, bu şartlar altında depremin oluşturduğu ağır yıkımda göz önüne alındığında sportif organizasyonun devam ettirilmesinin mümkün olmaması nedeni ile Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde başlatılan görüşmeler neticesinde temsilcimizin ligde mücadelesine devam edebilmesi adına Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da destekleri ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde iç saha maçlarının Başkent Ankara'da Ankara Spor Salonu’nda sezon sonuna kadar oynamasına karar verildiği belirtildi.