YEREL
Giriş Tarihi : 11-02-2020 16:33   Güncelleme : 12-02-2020 13:55

TOPRAK: EVİNE GİT ÇOCUKLARINI SEV

TOPRAK: EVİNE GİT ÇOCUKLARINI SEV

İrfan ARSLAN

Elazığ Belediyespor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Toprak, Elazığspor Kulübü başkanı Seçluk Öztürk’un hakkında ki ithamlarına cevap verdi. Öztürk’ün açıklamalarını üzülerek dinlediğini, ilimizde yaşanan depremin yaralarının sarılması için çalışmaların yapıldığı, İdlip’te şehitlerimizin olduğu bir günde konuşulanlardan üzüldüğünü beliterek “ Elazığspor kulübü başkanı Selçuk Öztürk depremden nemalanmak istiyor. Biz ligden çekilme konusunda kendisi ile bir görüşme yaptık. Kendisi çekileceğini söyledi. Bizde Federasyon ile görüştük. Bizim ligde kalmamız Elazığspor’a bir engel olmayacaktı. Kendisi girişimleri ve görüşmeleri ile TFF’den hakları saklı kalmak kaydıyla çekildiğini söylüyor. Bu doğru değil. Kendisinin ne TFF’de ne Kulüpler Birliğinde ne de bu camiada değeri kalmamıştır. Bu talep Mehmet Ağar ile Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarının görüşmeleri sonucunda kabul görmüştür. Kendisine mal etmesin. Bizlerde bu süreci yakından takip ettik. Ne olduğunu biliyoruz.” Dedi

Elazığ Belediyespor’un gelirleri ile ligde mücadele verdiğini, ligden çekilmeleri durumunda kulübe zarar vereceklerini belirten Ahmet Toprak” Bu kulübün bir Teknik Heyeti var, futbolcuları var, çalışanları var. Bunlara ligden çekilmemiz udurumnda nasıl ödeme yapacaktık. Senin kulübünün çalışanlarının parasını Belediye veriyor, kulübünün iaşesini Belediye karşılıyor. Kulübün gelirleri sana geliyor. Çünkü el koymuşsun. Kulübün ekonomik olarak rahatlaması için yapılan Forma kampanyasında forma alanlar saha güvenmedikleri için paralarını yatırmadılar. Gelen paraları ne yaptın.Futbolcularına na kadar ödedin. Deplasman giderlerini işadamları Milletvekilleri karşılıyor. Deplasman giderinde yok. Ancak borçlar olduğu gibi duruyor.

Bizim , benim başkanlığım dönemimde beş yılda kulübe yaptığımız harcama 13-14 Milyon liradır.Bunun 6.4-7 Milyon TL.si Federasyon gelirlerindendir.Elazığ Belediyesinden bu süre içinde bize adını ne koyarsanız koyun gelen ekonomik destek 2.3 Milyon TL. kadardır. Gerisini Yönetim Kurulu olarak biz karşılamışız.”

İTİBARI KALMADI

Selçuk Öztürk’ün Elazığspor’un bu günlere gelmesinde asıl pay sahibi olduğunu iddia eden Ahmet Toprak” Sen bu kulübü 69 Milyon Tl. Borçla bıraktın. Sen bu külübü bugünlere taşıdın. Gelen paraları kendine alıyorsun. Kulübe kullanmıyorsun. Gelen paraları borçlara ödemelere yönlendirseydin bu gün bu kulüp bu halde olmazdı. İlimizde bir deprem yaşandı. Sen bu depremden bile nemalanmak istiyorsun. Kimse hiçbir işardamı saha para vermek zorunda değil. Elazığspor’un borcu çok değil. Sen bu takımdan elini çek, bu şehirde enaz 50 kişi bu kulübü yönetecek düzeyde bilgi sahibi olarak bulunur. Bizler Elazığspor’u amiral gemisi olarak görüşüyoruz. Elazığ Belediyespor hiçbir zaman Elazığspor’un alternatifi olmadı. Olmayacakta. Kendisinin futbol camiasında itibarı kalmadığı için ne konuştuğunu, söylediklerinin nereye gittiğini düşünmüyor. Elazığspor düşecekmiş, yerini Elazığ Belediyespor alacakmış. Bu ne demek. Yine kendisi “ Elazığ Belediyespor Elazığspor’un yerini alırsa ipler Ahmet Toprak’ın eline geçecek, biz onun aklından neler geçiriyor biliyoruz?” diyor. Demekki kendisi böyle düşünüyorki bizleri de bu düşünce içinde görüyor.

Benim kulübün ülkedeki 124 kulüp içinde borcu olmayan icrası bulunmayan bir takım olarak z Federasyon listesinde ilk on takım arasında yerini alıyor. Biz attığımız adımı hesaplayarak atıyoruz. Gelen paraları futbolcularımıza ödemelerimize kullanıyoruz. Doğal olarak ta borcumuz bulunmuyor. Bizi hiçbir zaman Elazığspor’un alt yapısı olarak görmedi. Belki kendisi bilmiyor bizim bünyemizde 6-7 tane Eazığlı oyuncu bulunuyor. Kendisinde bugün oynayan bazı oyuncular daha önce bizim takımda forma giydiler.”

YARALARIMIZI SARACAĞIZ

Elazığ bir deprem yaşadı. Devletimiz Bakanlarımız bu şehre sahip çıktılar. Depremin yaralarının sarılması adına gerekli tüm çalışmalar yapılıyor önlemler alınıyor. Biz bu şehrin depremin ardından tekrar süratle normal yaşantısına dönmesini istiyoruz. Biz bu çalışmalar kapsamında ilimizde futbolunda oynanmasını arzuluyoruz. Bu deprem sadece ilimizi etkilemedi. Malatya’da bu depremden etkilendi. Malatyaspor, Yeşilyurt Belediyespor’da depremi neden gösterip ligden çekilme talebinde bulunmadılar. Fırat Üniversitesi de, Amatör Liglerde bizde maçlarımızı oynayıp bu şehri süratle normal yaşantısına dönmesine katkı sağlamak istiyoruz. Burada şunuda söylemek istiyorum. Elazığspor’un ekonomik durumu iyi olsaydı, mücadele ettiğin ligde üst sıralarda yer almış olsaydın, borcun olmasaydı bu depremin ardından ligden çekilme talebinde bulunacakmıydın? Transfer tahtası kapalı olmasaydı bugün kadronda yer alan 20 Elazığlı futbolcuya kapılarını açıp onlara forma giydirecekmiydin?

Biz bu hafta sonunda daplasmanda Turgutlospor ile karşılaşacağız., Daha önce ilimizde oynamamız gereken iki karşılaşma İl Güvenlik Kurulunun kararı ile ertelendi.Neden? Depremin ardından ilimizde oluşturulan Çadır Kent, Konteynır kent çalışmaları ve ilimizde ki güvenlik nedeniyle Polislerin görev alanlarının büyümesi idi. Biz İl Güvenlik Kurulu ile görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü ilimizde oynayacağımız Derince Belediyespor maçını oynamak istediğimi beyan edeceğiz.”

SEN BİTMİSSİN

Elazığspor’un sıkıntılarını giderme adına bu afet olayını kulanmak istiyorsun. Fırsatçılık yapıyorsun. Sen istediğini yapabilirsin. Ancak beni ve kulübümü bu işlere karıştırma. Gittiğin hiçbir yerde itibar görmüyorsun çünkü sen bitmişsin. Artım bu takımın yakasını bırak. Ben varsam bu kulüp ayakta kalır diyorsun. Hele bir bırak. Bizler bu kulübü sahipleniriz. Verin yapayım dönemi bitti. Sen FİFA dosyaları ile hiç ilgilenmiyorsun, buradan büyük cazalar gelecek. Hangi Avukatın bu dosyalar ile ilgileniyor. Elazığspor’un çok büyük borcu yok. Sen bu takımı bırak bak bu borçlar nasıl ödeniyor görürsün.

Depremde Bjarnason’u alet ettin. Diğer alacağı olanlarında fedakârlık etmelerini istiyorsun. O ki bir fedekarlık yapılacak  yüreğin varsa git Notere alacaklarından vaz geçtiğini beyan et, bak neler olacak.”

TEKLİF ETMEDİNİZ Mİ?

Elazığspor Başkanı olarak sezon başında iki kez bu takım üzerinden pazarlık etmedik mi, sonra Elazığspor ile hazırlık maçı oynarken odada Teknik Direktör Levent Eriş ile yaptığımız konuşmada” Elazığ Belediyespor’u A.Ş. yapalım buradan devam edelim demediniz mi? Kaç lira üzerinden pazarlık yapmadınız mı? Bunları Elazığspor Taraftarlarının bilmesi gerekir. Elazığspor’u kapatırsam ben kapatırım diyen sen değilmisin? Sen futbolu bilmiyorsun. Oradan buradan gelen paralar ile kulübü yönetmek istiyorsun. Cebinden ne verdin? Biz dünüde çok iyi biliyoruz. Çöp ihalelerini de. Adliyede ihaleye fesat karıştırma suçlamasından kimin davasının olduğunu da biliyoruz.Bugünüde çok iyi biliyoruz.

Sen Elazığspor’un üzerinden ellerini çek. Git Ankara’da çocuklarını sev. Elazığspor’uda Elazığlılara bırak. Bugün bu kulübü senden çok iyi yönetecek enaz 50 kişi var. Kimse yoksa ben varım. Sen bu şehri futboldan soğuttun. İtibarı değeri olmayan bir başkan konumundasın. Biz Elazığspor’a sahip çıkarız.”