YEREL
Giriş Tarihi : 12-02-2020 13:27   Güncelleme : 12-02-2020 13:27

DESTEK KURSLARI BAŞLADI

DESTEK KURSLARI BAŞLADI

 

İrfan ARSLAN

 Milli Eğitim Müdürlüğünce  8. ve 12 sınıflara yönelik olarak verilmesi planlanan Destek Kurslarına başlandığı açıklandı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“24 Ocak tarihinde yaşanan deprem nedeni ile eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başlama tarihi 17 Şubat 2020 Pazartesi gününe ertelenmişti.

Bu yıl Lise Geçiş Sınavı ve Üniversite Sınavına girecek olan öğrencilerimizin motivasyonlarının sağlanması, ders çalışabilme olanaklarına kavuşması ve eksiklerinin öğretmenleri tarafından giderebilmesi amacıyla başlattığımız Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile destek eğitim çalışmalarına öğrencilerimiz katılmaya başladı.

Depremin çocuklarımızın üzerindeki etkisini en aza indirmek ve sınava girecek olan öğrencilerimizin motivasyonlarını sağlamayı amaçlayan telafi eğitimi ve Destekleme kurslarına ilginin yoğun olduğu görüldü.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK yarıyıl tatilinin iki hafta daha uzaması nedeni ile özellikle sınava girecek olan 8 ve 12. Sınıf öğrencilerinin derslerinden geri kalmamaları, ders çalışma ve konu tekrarı imkânına kavuşmaları, eksiklerini gidermeleri ve depremin psikolojik etkisinden bir an önce kurtulmaları amacıyla 10 Şubat 2020 Pazartesi gününden itibaren isteyen tüm öğrencilerimizin katılabileceği kursları başlattıklarını ifade etti.

Öğrencilerimizin katılacağı telafi eğitimi ve Destekleme Kursları okullar açılana kadar devam edecek.”