YEREL
Giriş Tarihi : 13-02-2020 17:10   Güncelleme : 13-02-2020 17:10

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI TORAMAN UYARDI

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI TORAMAN UYARDI

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, tüm şoförleri, buzlanma ve kar yağışına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. 
Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, tüm şoförleri, buzlanma ve kar yağışına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğini belirterek “Şoförlerimizin sadece kanunu değil, aynı zamanda vicdani sorumluluğu da yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. Şoförlerin dikkatli olması gerektiğini belirten Toraman, Don olayının sıkça yaşandığı yollar için kesinlikle zincir takılmasını tavsiye etti. 
TORAMAN: TÜM ÖNLEMLERİ ALDIKTAN SONRA TRAFİĞE ÇIKMASINI RİCA EDİYORUZ 
Başkan Toraman, “Kış aylarında yollarda yaşanan don olaylarından dolayı çok sayıda kaza meydana geliyor. Ayrıca gizli buzlanmalar da büyük tehlike oluşturuyor. Zor koşullarda görev yapan sürücülerimiz tüm önlemleri aldıktan sonra trafiğe çıkmasını rica ediyoruz” dedi. Sürücüleri tedbirsiz biçimde yola çıkmamaları konusunda uyaran Toraman, yollarda kış şartlarının göz önünde bulundurularak gerekli önlemlerin alınması halinde trafik kazalarının oluşmasının engelleneceğini söyledi. 
TORAMAN: ÖZEL ARAÇLAR TRAFİĞE ÇIKARILMAMALI
 Başkan Toraman, sürücülerin ve yolcuların can ve mal güvenliğinin korunması, huzur ve güven içinde yolculuk edebilmeleri için alınması gereken önlemleri ise şu şekilde sıraladı, “Kar yağışının ardından ağır hava şartları, sürücülerin görüş mesafesini kısaltmakta, bunun sonucunda da ciddi kazalar meydana gelmektedir. Bu kazaların önüne geçilebilmesi adına sürücülerimiz önlemlerini almalıdır. Hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali gibi, trafik kazalarında büyük rol oynayan kural dışı davranışlarda kesinlikle bulunulmamalı. Sürücüler ve araçtaki diğer yolcular mutlaka emniyet kemeri takmalı. Şehirlerarası taşımacılık yapan sürücülerin araçlarında mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz gibi aletleri bulundurmaları gerekir. Mecbur kalınmadıkça, olumsuz hava ve yol koşullarında özel araçlar trafiğe çıkarılmamalı” dedi. Toraman, alınacak olan bu tür pratik önlemlerle, hem kazaların yaşanmasının engelleneceğinin, hem de olası bir kazada can güvenliğinin rahatlıkla sağlanmış olacağının altını çizdi.