YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2020 11:12   Güncelleme : 14-02-2020 11:12

EĞİTİMDE DEPREM YAŞANIYOR

Depremin ardından yapılan çalışmaları bahane göstermek Eğitim ve Öğretimi ertelemek öğrencilere ve velilere haksızlıktır.

EĞİTİMDE DEPREM YAŞANIYOR

Elazığ’da eğitim ve öğretimin 10 Şubat’ta başlaması gerekirken deprem çalışmaları nedeniyle iki kez ertelenmesi ve 24 Şubat’ta başlayacağının açıklanması Öğrencilere, Öğretmenlere ve Velilere haksızlık olarak değerlendiriliyor.

Öğrenci Eğitiminden, Öğretmen derslerine giremediği için ekonomik olarak, Veliler ise öğrencilerinin okula gidememesinden dolayı huzursuzluk yaşıyor. Özellikle Veliler çocuklarının okula gidememesinden dolayı büyük sıkıntı yaşıyorlar. Kız çocukları Anneleri erkek çocuklar ise Babaları ile işe götürülmek zorunda kalıyorlar.

Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli önlemleri zamanında alamaması ve uygulamaya koyamamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten Veliler” Sıkıntısı olmayan okullarda eğitimin başlaması gerekirdi. Sürekli bir erteleme yaşıyoruz. Bu da sıkıntıların artmasına yol açıyor. İşyerlerinden izin alamıyoruz. Çocuklarımız bizimle işe geliyor. Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda sınıfta kalmıştır. Kabul ediyoruz. Depremzedelerin sıkıntıları giderilmeli. Ancak bu konuda birkaç okulun depremzedeler için tahsis edilmiş olması eğitimi erteletmeye neden olmamalı. Valiliğin de bu konuda gerekli önlemleri almaması sıkıntının yaşanmasına neden olmuştur.” dediler