YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2020 11:24   Güncelleme : 14-02-2020 11:24

VATANDAŞLAR: TEMİZLİKTE GEÇ KALINIYOR

VATANDAŞLAR: TEMİZLİKTE GEÇ KALINIYOR

İrfan ARSLAN

Elazığ’da kar yağışının ardından özellikle ana artellerde dâhil kar ve buz temizliğinin yapılmaması vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Elazığ Belediyesinin kar yağışının ardından sadece bazı caddelerde kar temizliğinin yapılması ile hizmet verilmeyeceğini belirten Vatandaşlar” İl genelinde baktığımızda Gazi Caddesi, Hürriyet Caddesi ile acil öneme haiz caddelerde kar küremesi ve tuzlama yapıldı. Oysa bu şehrin başka caddeleri ve sokakları da var. Geçmiş dönemlerde Elazığ Belediyesi kar yağışının ardından hem yol açma hem de kar temizliğini yapıyor ve vatandaşların buzlu zeminlerde yaşayabileceği olumsuzlukları gideriyordu. Bugün kar yağışının ardından yapılan temizlik çalışmaları yetersiz bir şekilde karşımızda duruyor. Elazığ Belediyesi ekiplerinin hem yol açma hem de kaldırımları temizleme çalışmalarını hızlı bir şekilde yapması gerekiyor. Vatandaşlar olarak ara sokaklarda caddelerde yürümekte zorluk çekiyoruz.

Deprem çalışmaları bahane olmamalı, Konteynır kent kurulması çalışmalarında genellikle İl Özel İdaresine ait araçlar çalışıyor. Belediye kar yağışının ardından yapamadığı kar temizleme çalışmaları ise sınıfta kalmıştır.” dediler.