YEREL
Giriş Tarihi : 29-02-2020 15:56   Güncelleme : 01-03-2020 14:02

JANDARMA VATANDAŞIN YANINDA

JANDARMA VATANDAŞIN YANINDA

İçişleri Bakanı Sayın  Süleyman Soylu’nun talimatıyla başlatılan, Elazığ'da depremzede vatandaşlarımızın eşyaları taşınmaya  devam ediyor.

24 Ocak'ta meydana gelen 6,8'lik depremin ardından depremzede vatandaşlarımızın yanından biran olsun ayrılmayan Jandarma ekipleri yaraları sarmaya devam ediyor. 

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak ve oluşan mağduriyetleri gidermek amacıyla tüm araçlarını seferber ederek depremzede vatandaşlarımızın ev eşyalarını taşıyor.

Depremde evleri zarar gören vatandaşlarımıza Jandarmamız tarafından araç görevlendirilerek ev eşyaları taşınmaya devam ediliyor.

Şimdiye kadar Toplam 706 depremzede vatandaşımızın  eşyaları Jandarma araçları ile taşınarak hem fırsatçılığın önüne geçilmiş hemde ortalama 1.059.000,00 TL nin depremzede vatandaşlarımızın cebinde kalması sağlanmıştır.

Depremzede vatandaşlarımızın araç taleplerinin İl Jandarma Komutanlığınca karşılanmaya devam edileceği bildirilmiştir.

Jandarma araçları ile evlerini taşıyan depremzede vatandaşlarımız kendilerini biran olsun yalnız bırakmayan ve hertürlü ihtiyaçlarını anında gideren İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ve Jandarma ekiplerine teşekkür etmişlerdir.