YEREL
Giriş Tarihi : 02-03-2020 13:25   Güncelleme : 02-03-2020 13:25

ELAZIĞ'DAKİ STK'LAR TEK SES OLDU

ELAZIĞ'DAKİ STK'LAR TEK SES OLDU

TOBB öncülüğünde İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen basın açıklaması yapıldı. Elazığ’daki STK’lar adına basın açıklamasını Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan yaptı.

Elazığ’daki STK’lar İdlib’de yaşanan hain saldırı nedeniyle tek ses oldu.

Şehirdeki çok sayıda STK temsilcisi bir araya geldi. STK’lar adına acıkmayı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan yaptı.

 “ORTAK TEPKİMİZİ GÖSTERİYORUZ”

Başkan Arslan’ın açıklaması şöyle; “Şu an 81 ilde Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açılamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın, huzuru güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhu şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

 “ASKERLERİMİZİ KALLEŞÇE PUSUYA DÜŞÜRDÜ

Askerlerimiz İdlib’te hem ülke sınırlarımızı hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden canlarına kasteden, zihniyete sahip rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı asla kabul edilemez.

 “ELBETTE BU ACIMASIZ SALDIRININ SAHİPLERİ BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR”

Dolayısıyla masun insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenmez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insani ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk tarihi ve ordusu bugüne kadar Fırat Kalkanı Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli edemeye de başlamıştır. Şunu da herkes bilsin ki, biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiniz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi fikri ayrılıkları bir tarafa bırakırız.

 “ÜLKEMİZİN MENFAATLERİNİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTUYORUZ”

İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayraklarımız altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemiz korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

İŞTE TÜRKİYE GENELİ AÇIKLAMAYA KATILAN STK’LAR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) KAGİDER Kadın Girişimcileri Derneği Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Türkiye Barolar Birliği (TBB) Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İş) TİKAD Türkiye İş Kadınları Derneği Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği ( TÜMSİAD) Türk Sanayileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği.