YEREL
Giriş Tarihi : 03-03-2020 08:13   Güncelleme : 03-03-2020 08:13

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ENERJİ DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ENERJİ DESTEĞİ

Elazığ’da konteyner kentlerde kalan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara enerji desteği sağlanıyor. Açıklama Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan geldi. Vali Kaldırım, ihtiyaç sahibi vatandaşların 80 liraya kadar olan elektrik faturalarına Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın destek sağladığını söyledi.

Elazığ’ın farklı noktalarında kurulan ve ailelere sıcak yuva ortamlarının sağlandığı konteyner kentlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara tüm destekler sağlanmaya çalışıyor. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediyesi’nin 3 ay su ücreti almayacağını anımsatarak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın da ihtiyaç sahibi ailelere enerji desteği sağladığını söyledi.

KALDIRIM: ELEKTRİK DESTEĞİ VERİYORUZ

 Vali Kaldırım, konteyner kentlerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 80 liraya kadar olan elektrik faturalarına vakfın destek sağladığını açıklayarak, “Bir kişi ihtiyaç sahibiyse biz vakıftan elektrik desteği veriyoruz. Belediye zaten 3 ay suyu ücretsiz yaptı. Vatandaşlarımızda zaten konteynerlerde fatura 100 lirayı geçmez. Güneş enerjisi de var. Ama 80 liraya kadar enerji desteği sağlıyoruz. Şimdiye kadar 8 bin depremzede vatandaşımıza bu desteği sağladık. Sağlamaya da devam edeceğiz. Bu tür ihtiyaçlarını da karşılıyoruz, diğer ne tür ihtiyaçları oluşa onları da karşılamaya devam edeceğiz” dedi.