SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 03-03-2020 14:58   Güncelleme : 03-03-2020 15:27

KIZILAY MAHALLESİNDE BİNA ÇÖKTÜ

KIZILAY MAHALLESİNDE BİNA ÇÖKTÜ

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Kızılay Mahallesi Dönemeç Sokaktaki yığma bir konuta ağır hasar verilmişti. Ağır hasar verilen eve giren 42 yaşındaki Murat Demir evde bulunduğu sırada evin bir bölümü çöktü. Enkaz altında kalan Murat Demir hayatını kaybetti.

Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki depremde Kızılay Mahallesi Dönemeç Sokak’ta yer alan 30 numaralı kerpiç eve ağır hasar verildi. Evde yaşayan Demir ailesi kapının önüne kurulan çadırda yaşamaya başladı.

AĞIR HASARLI EVİN BİR BÖLÜMÜ ÇÖKTÜ

Ancak 42 yaşındaki Murat Demir bugün eve girdi ve evdeki televizyon antenini sökmeye çalıştı. Tamda o sırada ağır hasar verilen evin bir bölümü çöktü.

MURAT DEMİR, ENKAZ ALTINDA KALDI

42 yaşındaki Murat Demir, çöken enkazın altında kaldı. Çevredekilerin polis ve kurtarma ekiplerine haber vermesiyle birlikte olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

DEMİR, HAYATINI KAYBETTİ

Enkaz altında kalan Demir, çıkartılarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen enkaz altında kalan Demir, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Haberi alan Demir annesi ve akrabaları evlerinin önünde sinir krizi geçirdi.