SPOR
Giriş Tarihi : 05-03-2020 14:11   Güncelleme : 08-03-2020 15:01

ALTUNBULAT:  DSİSPOR ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK

ALTUNBULAT:  DSİSPOR ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK

 İrfan ARSLAN 

Elazığ 1. Amatör lig takımlarından Dsispor yeni yönetim kurulu ile eski günlerine dönmenin çalışmalarını başlattı. Yapılan Genel Kurul sonunda yeni yönetim kurulu olarak göreve başladıklarını belirten Dsispor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Altunbulat, "Kulübümüz kapanmak üzere iken Bölge Müdürümüzün desteği ile yönetime geldik. Yapacağımız çalışmalar ile kulübümüzü eski günlerine döndüreceğiz.” Dedi

Basın Mensupları ile bir araya gelen Dsispor yeni yönetim kurulu, hedeflerini belirlediklerini ve bu hedeflere ulaşmak adına çalışmalarını başlattıklarını belirtti. Başkan Kamil Altunbulak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Bugün siz değerli basın mensuplarıyla tanışmak ve DSİSPOR kulubü yeni yeni yönetimi olarak çalışmalarımızı, hedef ve amaçlarımızı sizlerin nezdinde Elazığ kamuoyuyla paylaşmak için bir araya gelmek istedik. katılım sağladığınız için bölge Müdürlüğüm adına teşekkür ederim.

İdlib bölgesinde şehit olan Kahraman şehitlerimize şahsım, yönetim kurulum ve Kurumum adına Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Yine 24 Aralık 2020 tarihinde şehrimizde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yaşamını yitiren kardeşlerimize Allahtan rahmet geride kalanlarına ve tüm Türk milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Hepimize çok geçmiş olsun.

 DSİ 9. Bölge Müdürlüğü olarak bölgenin en büyük yatırımcı kurumuyuz. Yaptığımız Baraj, Gölet, İçmesuyu Projelerinin yanında sosyal projeleri ve sporu destekleyecek her türlü girişimin arkasında olduğumuzu Elazığ Amatörüne ve Türk sporuna katkı vermeyi bir görev bildiğimizi buradan herkese duyurmak istiyorum.

Transfer döneminin kapanmasına 2 gün, ligin başlamasına 1 hafta kala kulübümüz kapanmak üzereyken Bölge Müdürümüz’ ün girişimleri ve destekleri ile yeni yönetim olarak elimizi taşın altına koyduk ve göreve başladık. Sezonun ilk yarısında genç takımımızla yola devam ederek, ilk yarıyı 9 puanla sondan 4. sırada bitirdik.

Devre arasında transfer komitemiz çok titiz bir çalışma yürüttü. Genç ve yetenekli oyunculara yöneldik. Toplamda 15 transfer yaptık. Bakın yeni transferlerimizin tamamına yakını genç ve gelecek vaad eden oyuncular olup sadece takıma abilik yapacak 1 transferimiz oldu. Biz bu transferleri sezonun 2. Yarısında ligde kalmak için değil gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak takımın altyapısını oluşturmak için yaptık. İlerleyen haftalarda herkes gerçek DSİSPORU izleyecek. İlerleyen haftalarda dedim çünkü malum biliyorsunuz büyük bir deprem felaketi yaşadık verilen arada idman yapamadık birde takımımız yeni bir takım uyum sürecini atlatması lazım. DSİSPOR özlenen günlerine geri dönecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni yönetim kurulu toplanarak görev dağılımı yapmıştır. Yapılan görev dağılımına göre;

1- Kamil ALTUNBULAT ( Başkan)

2- Veysel MEMİŞOĞLU (Başkan Yrd.)

3- Muhammed SARIGÜL (2. Başkan)

4- Fethi Ahmet AKA ( Genel Sekreter)

5- Bülent GİRGİN ( Mali Sekreter)

6- Alaattin GÜRBÜZ ( Futbol Şube Sorumlusu)

7- Çetin NAY ( Futbol Altyapı Sorumlusu)

8- Hasan AYDOĞDU ( Voleybol Şube Sorumlusu)

9- Mehmet İRHAN (Futbol Alt ve Üst Yapı Yrd.)

Antrenörler

1- Harun ÇANAKÇI

2- Semih AYAZ” dedi