YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2020 10:49   Güncelleme : 08-03-2020 10:49

AFET HUKUKU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

AFET HUKUKU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Türkiye Barolar Birliği ve Elazığ Barosu tarafından , “Afet Hukuku” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi.

24 Ocak’ta yaşanan depremin ardından hukuksal problemlerin çözümü için Türkiye Barolar Birliği ve Elazığ Barosu tarafından, “Afet Hukuku” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi.

 YENTÜR: MESLEKTAŞLARIMIZI VE VATANDAŞLARIMIZI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK

 Seminerin açılış konuşmasını yapan Elazığ Baro Başkanı Av. Mustafa Yentür, “24 Ocakta Elazığ’da çok büyük bir deprem yaşandı. Bununla ilgili gözlemlediğimiz çok büyük bir bilinçsizlik vardı. Özellikle halkımız ne yapacak, nerelere başvuracak? Bununla ilgili eksikliği tespit etmişler. Bununla ilgili değişik çalışmalar yapıldı. Elazığ Barosu olarak, meslektaşlarımızın bilgilendirilerek, vatandaşlarımızı en doğru şekilde yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla eğitim düzenledik. Eğitimi düzenlememizdeki amaç, yaşanan felaket sonrasında vatandaşların meslektaşlarımız tarafından doğru bilgilendirilmesi ”dedi

TUNA: TEDBİRLER ALINMASI GEREKİYOR

Seminere konuşmacı olarak katılan İstanbul barosu Türkiye Barolar Birliği Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Alev Seher Tuna ise, “ Afetsellikle ilgili baktığımızda, heyelan haritamız, sel basması, çığ ve kaya düşmesi gibi bölgeler haritalarda tespit edilmiş. Her an böyle bir afet yaşanabilir. Herkes bu bölgede yaşıyorsa, tekrar olabilir diye tedbirler alınması gerekiyor. Bu konuda devletinde önemli tedbirleri alması gerekiyor. Ülkemizde son yıllarda meydana gelen depremlerle ilgili haritalar güncel olmadığından yeniden hazırlanması isteniyor” diye kaydetti.