YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2020 13:31   Güncelleme : 09-03-2020 13:31

BAŞKAN YILMAZ’DAN BELDE SAKİNLERİNE MÜJDE

BAŞKAN YILMAZ’DAN BELDE SAKİNLERİNE MÜJDE

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde meydana gelen büyük depremin ardından yaralar sarılırken, Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz’dan belde sakinlerine müjdeli bir haber geldi.

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde meydana gelen büyük depremin ardından yaralar sarılırken, Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz’dan belde sakinlerine müjdeli bir haber geldi. Yaşanan depremin ardından belde sakinleriyle sürekli bir araya gelen Başkan Yılmaz, Mart ayı belediye meclis toplantısında alınan karar gereği; emlak ve su borcu olan vatandaşların gecikme faizlerinin silineceğini kaydetti. Meclis toplantısında alınan bir diğer kararda ise üç ay süre ile bir defaya mahsus 200 ton su bedelinden ücret alınmayacağı, su borcu olan vatandaşların su borçlarını ödemeleri halinde 200 ton su bedelinin bu borçlardan düşürüleceği, içme suyu borcu olmayanların ise 200 ton suyu ücretsiz kullanacakları belirtildi.

YILMAZ: YARALARIMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ

Belde sakinlerine ellerinden gelen tüm katkıyı sağladıklarını ifade eden Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz açıklamasında, “İlimizde yaşadığımız büyük depremin sonrasında millet olarak yaralarımızı birlikte sarıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız ilk günden bugüne kadar sürekli yanımızda oldular. Bizler Mart ayı meclis toplantımızda aldığımız karar gereği bir nebzede olsa belde sakinlerimize katkı sağlamak istedik. Bu kapsamda 200 ton su kullanımını ücretsiz bir şekilde kendilerine sunacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aldığımız bu kararın tüm belde sakinlerimize hayırlı olmasını diler, bir daha aynı felaketle karşılaşmamak adına yüce Allah’a niyazda bulunduğumuzu ifade etmek isteriz” dedi.