YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2020 23:13   Güncelleme : 09-03-2020 23:13

ODA BAŞKANLARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

ODA BAŞKANLARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman ve Elektrikçiler Odası Başkanı Ramazan İnce ortak basın açıklaması yaptı.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman ve Elektrikçiler Odası Başkanı Ramazan İnce ortak basın açıklaması yaptı.

ERDEM: TÜM DEVLET MEKANİZMALARINI HAYATA GEÇİRMİŞLERDİR

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, “Devletimiz yaşanan felakete anında müdahale etmiş ve depremin ilk saatlerinde 3 bakanı ile Elazığlıların yanında olmuş, yaraların sarılması için çalışmış ve tüm devlet mekanizmalarını hayata geçirmişlerdir. Esnaf ve sanatkârlarımıza yaptığımız çalışmalar neticesinde yaptığımız çalışmalar neticesinde Fırat Elektrik A.Ş. ile Esnaflar Birliği olarak tüm esnaflarımızın ve işletmelerini kapsayacak şekilde her ay gelecek olan elektrik faturalarına %11 indirim yapılması için ayın 6’sında Cuma günü sözleşme imzaladık. Bu ayın sonuna kadar bağlı bulundukları odalardan ücretsiz alabilecekleri yazılı ve onaylı belge ile başvuru yapabileceklerdir. Bu indirim süresi 1 yıl boyunca devam edecektir” ifadelerini kaydetti.

TORAMAN: OKULA GİDEMEME GİBİ SIKINTI YAŞAMAYACAKLAR

Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, “500-600 kişiye yakın geçmişte 18-19 yıllarına ait muhasebe özetlerini çıkarmış. Vergi mükellefi olmuş ve vergi müellifliği devam ediyor. Ama oda kaydı yapılmamış gelmemiş ama en önemlisi esnafımızla verilen kredilerle en önemlisi bunların da faydalanması. Önemli konularsan biri de 3 gündür üzerinde çalışıyoruz. Öğrenci velilerimizden konteyner kentte oturan öğrencilerimize sesleniyorum. Konteyner kentlerde Demirtaş grubunda bulunanlara oraya bir firmamız gönderildi. Hiçbir öğrencimiz orada kalmayacak. Kırklar mahallesi ve Doğukent’te olanlarda ise oraya yapılan servisin üzerine afiş yazdık. Oraya gelen servislerle irtibata geçecekler. Hiçbir öğrencimiz kesinlikle okuluna gidememe gibi sıkıntı yaşamayacak” diye kaydetti.

İNCE: ELAZIĞ’DAN ALIŞVERİŞ YAPILSIN DİYE KENDİLERİ İLE KONUŞTUK

Elektrikçiler Odası Başkanı Ramazan İnce’de, “Konut ihalesinde iki firmada Elazığlıdır. Dışarıda yanlış bir algı oluşturuldu. İşte dışarıdan gelmişler şöyle şöyle oldu. Şu anda yapılan firmalardan ikisi Elazığlı. Dedikoduya bakarsak dedikodu bitmez. Sayın valimiz ve bakanımız söz verdi. Elazığ’dan alışveriş yapılsın diye kendileri ile konuştuk” dedi.