YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2020 19:19   Güncelleme : 11-03-2020 19:26

MOBİL GİYİM MAĞAZASI KADIN ASTSUBAYLARIN GÖZETİMİNDE DEPREMZEDELERE ULAŞIYOR

MOBİL GİYİM MAĞAZASI KADIN ASTSUBAYLARIN GÖZETİMİNDE DEPREMZEDELERE ULAŞIYOR

Elazığ'da kırsalda yaşayan ihtiyaç sahibi depremzedelere giyim yardımları mobil araç ile ulaştırılması sağlanıyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yaraların sarılması ve vatandaşların mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi için içişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun talimatıyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Elazığ Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yürütülen yardım faaliyetleri kapsamında giyim yardımlarının depremzedelere ulaştırılması amacıyla mobil giyim mağazası hizmede sunuldu.

 

 

Oluşturulan mobil giyim mağazası dağıtım aracı ile köy köy doluşan jandarma ekipleri   depremzedelerin giysi, ayakkabı, kişisel bakım malzemesi gibi ihtiyaçlarının karşılanması için özveriyle çalışırken Jandarma kadın Astsubaylarda ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklarla birebir ilgilenerek mobil giyim mağazasından ihtiyaçlarını almalarında yardımcı oluyorlar.

 

 

Bu kapsamda bu güne kadar yaklaşık 11.000 depremzede aileye mobil giyim mağazası ile giysi, ayakkabı ve kişisel bakım malzemesi yardımında bulunuldu.

Depremzede vatandaşlarımız kendilerini biran olsun yalnız bırakmayan ve hertürlü ihtiyaçlarını anında gideren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ İl Jandarma Komutanlığına teşekkür etmişlerdir.