YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2020 09:54   Güncelleme : 13-03-2020 09:55

ELAZIĞ'DA ÖĞRENCİLER OTOGARA AKIN ETTİ

ELAZIĞ'DA ÖĞRENCİLER OTOGARA AKIN ETTİ

Üniversitelerin 3 hafta tatil edildiğinin açıklanmasının ardından Elazığ’da öğrenim gören binlerce öğrenci otogara akın etti. Öğrenciler Elazığ’dan memleketlerine döne bilmek için bilet arayışına girdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, üniversitelerin 16 Mart'tan itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıkladı. Bu açıklama sonrası Elazığ’da öğrenim gören binlerce öğrenci memleketlerine dönmeye başladı. Binlerce öğrenci şehirlerarası otobüs terminaline akın etti. Otobüs firmaları memleketlerine gitmek için uzun kuyruklar oluşturan öğrencilerin talebine karşılık vermekte zorlandı. Otobüs firmaları talebe karşılık verebilmek için ek seferler planladı. Üniversite öğrencisi Yücel Salman, yaklaşık 2 saattir otogarda beklediğini fakat bilet bulamadığını söyledi. Salman, tatilini kendi alanında çalışmalar yaparak değerlendireceğini söyledi.

Üniversite öğrencisi Muharrem Can Akdağ da üniversitenin tatil edilmesini hem olumlu hem de olumsuz olarak değerlendirdiğini ifade etti. Akdağ, “Otogarın halini görüyorsunuz. Çok kalabalık. Burada virüs varsa yayabilir. O yüzden olumsuz düşünüyorum. Ama evde dinlenmek iyi gelecek bize” diye konuştu.