YEREL
Giriş Tarihi : 14-03-2020 10:33   Güncelleme : 14-03-2020 10:33

ZİRAAT ODASI BAŞKANI ERDEM, SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ

ZİRAAT ODASI BAŞKANI ERDEM, SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ

Elazığ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem, depremin ardından çiftçilerin büyük bir mağduriyet yaşadığını ifade ederek, sıkıntıların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Elazığ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem, çiftçilerin sıkıntılarını anlattı, çözüm bulunması için yetkililere seslendi.

ERDEM: GEÇİCİ DEĞİL KALICI BİR ÇÖZÜM BEKLENMEKTEDİR

Başkanı Ahmet Erdem, “Ahırı yıkılan besicilerimizin sorunu çözülmemiştir. Çadır verilen besicilerden yeterli olmadığı, doğum yapan özellikle küçükbaş hayvanların soğuğa kalıp telef oldukları bilinmektedir. Bu aşamadan dolayı kalıcı çözümlerin ivedili bir şekilde hayata geçirilmesi, çiftçilerimizin en büyük taleplerinden biridir. Ekim zamanı geldi, bu dönemde işlerinin başladığı, köylerimizin evleri yıkılan ve yıkılma kararı alınıp boşaltılan evler hakkında yetkililerden her hangi bir konteyner veya nakit yardım yapılmadığı gibi her hangi bir tatmin edici açıklama yapılmamıştır. Tırlarla köylere yapılan yardımlar çiftçilerimiz tarafından tatmin bulunmamakla beraber geçici değil kalıcı bir çözüm beklenmektedir” dedi.

ERDEM: TÜM İDARECİLERİMİZE ÇİFTÇİLERİMİZİN BEKLENTİSİNİ HATIRLATIRIZ

Elazığ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem, “Daha önce Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ilettiğim kredi ertelemesi yerine gelmiştir. Bundan dolayı sayın bakanımıza tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize yönelik daha fazla çalışma yapılmasını temenni ederiz. Çiftçilerimize yönelik bu veya daha fazla çalışmalarının ilimiz milletvekilleri başta olmak üzere tüm idarecilerimize çiftçilerimizin beklentisini hatırlatırız. Unutmayalım ki çiftçilerimiz üreticidir, Türkiye kazançlıdır. Bu vesile ile tüm çiftçilerimizin beklentileri yapılacak ve yapılacak çalışmaların takipçisi olacağız. Genelde esnaflarla ilgili bir sürü yardımlar, kredi maliyetleri verildi ama hiçbir çiftçimize ivedili bir şekilde sorunlarını kimse dile getirmemiştir. Ayrıca ben burada bir oda olarak çiftçilerin taleplerini dile getirmek benim mecburiyetimdedir” diye kaydetti.