YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2020 15:52   Güncelleme : 19-03-2020 17:00

FIRAT EDAŞ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ARTIRDI

FIRAT EDAŞ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ARTIRDI

Koronavirüse (COVID-19) karşı koruyucu önlemleri ilk günden itibaren titizlikle almaya özen gösteren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.,gerçekleştirdiği uygulamalarla tedbiri elden bırakmıyor.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmetini en iyi şekilde sağlamaya özen gösteren Fırat EDAŞ, dünyada giderek yayılan ve ülkemizde de görülen Koronavirüse karşı tedbirlerini üst seviyeye çıkararak alarm durumuna geçti.  

KORUYUCU ÖNLEMLER ÇALIŞANLARA PAYLAŞILDI

Çalışanların virüsle ilgili bilinçlendirmek adına T.C Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayımlanan video ve görsel duyurular çalışanlara paylaşarak gerekli eğitimlerini sağlayan Fırat EDAŞ, şirket binalarında ve hizmet noktalarına Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “14 Kural” afişi asmayı ihmal etmedi. 

İZİN VE EVDEN ÇALIŞMA SİSTEMİNE GEÇİŞ

Doktor muayenesi tamamlanan ve çalışması uygun olmayan12 yaşa kadar çocuğu olan kadın çalışanlar, 50 yaş üstü çalışanlar, engelli çalışanlar ve kronik hastalığı olan çalışanlar ilk etapta 14 gün izine çıkarıldı. Gerekli online alt yapı çalışmasını tamamlayan Fırat EDAŞ, çalışmaya uygun 12 yaşa kadar çocuğu olan kadın çalışanları için 14 gün evden çalışma sistemine geçişini sağladı. İzin ve evde çalışma uygulamasında sürenin koronavirüs tedbirleri kapsamında artırılabileceğini işaret etti. Şirket içi toplantılarda video call sistemine geçilirken iş amaçlı yurt dışı ve şehir dışı seyahatlerinde kısıtlamaya gitti. Tüm şehir dışı toplantı ve eğitimleri Nisan ayı sonuna kadar erteledi.

ATEŞ ÖLÇÜLMEDEN İŞE BAŞLANMIYOR

Herhangi bir sağlık problemi olmayan çalışmaya müsait çalışanları için çalışma ortamlarında tedbirlerini artıran Fırat EDAŞ, her gün iş girişlerinde çalışanlarını ve dışarıdan gelen müşterileri için tek tek ateş ölçme uygulamasını hayata geçirdi. Çalışanlarda ve müşterilerde yüksek ateş tespit edilmesi halinde tedbir amaçlı ve diğer personellerin etkilenmemesi için zaman kaybetmeden sağlık kuruluşlarına yönlendiriyor.

FİZİKİ ORTAMLARDA DEZENFEKSİYON İŞLEMİ

Tüm fiziki ortamlarda koruyucu önlemlerini artıran Fırat EDAŞ, şirket müdürlüğü başta olmak üzere il müdürlükleri, ilçe yöneticilikleri, müşteri hizmet binalarında ve araçlarda gerekli dezenfeksiyon işlemlerini periyodik olarak başlattı. Bina girişlerinde, birimlerde ve araçlarda el dezenfektanları koyularak çalışanların virüse karşı tedbir alması sağlandı. Bina içerisinde sosyal mesafe oluşturulması kapsamında zeminlerde mesafe şeritlerinin uygulanmasını başlattı. Toplu alanlarda çalışma zorunluluğunda maske ve eldiven kullanımı zorunlu hale getirdi.

HER TÜRLÜ KRİZ SENARYOSUNA HAZIR

Enerji arzının devamlılığı için acil eylem planları oluşturularak; salgın sürecinde arızalara müdahale için ekip ve ekipmanların sistematiğinin kurulmasını sağlayan Fırat EDAŞ, kesintiye uğratılamayacak kritik çalışmalar için olası bir kriz durumunda her türlü senaryoda uygulanmak üzere İş Sürekliliği Planı oluşturdu. Ayrıca koronavirüs önlemleri kapsamında 7/24 kesintisiz ve kaliteli enerji için talep, öneri ve şikayetlerini 186 Arıza, İhbar ve Çözüm Merkezi aracılığı ile ya da www.firatedas.com.tr internet sitesi üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceklerini SMS ve dijital mecralardan müşterilerini bilgilendirdi.

MÜŞTERİLERİNDE FARKINDALIĞINI ARTIRIYOR

Virüs salgınını engellemede toplumun bilinç içinde birlikte alacağı tedbirlerin önemli olduğunu hatırlatan Fırat EDAŞ, müşteri hizmet merkezlerinde yoğunluğun azaltılması için SMS ve diğer iletişim kanallarıyla duyuru yaptı. Şirket ve il müdürlüklerinde fiili müşteri başvurularının alınması için ilgili birimlerde çalışan ve müşteri arasında sosyal mesafe oluşturulmasını ihmal etmeyen Fırat EDAŞ, zeminlerde yapıştırdığı bantlar ile mesafe şeritlerinin uygulamasına geçti. 186 Çağrı Merkezi’nde koronavirüsüne karşı alınan önlemlerle ilgili bilgilendirici karşılama anonsu yaparak müşterilerinde koronavirüsüne karşı farkındalığını artırmayı da unutmadı.