SPOR
Giriş Tarihi : 20-03-2020 20:32   Güncelleme : 20-03-2020 20:32

TUTAŞ: SÜRECİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

TUTAŞ: SÜRECİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Elazığ Belediyespor Sportif Direktörü Alaettin Tutaş, liglerin ertelenmesi kararını olumlu bulduklarını belirterek” Burada alınan karar öncelikle sporcu sağlığı açısından önemli. Neticede bizler futbol takımıyız ve hafta sonları müsabakalar oynuyoruz. Seyahat etmek zorunda, konaklama mecburiyetinde kalıyoruz. Sonuçta bir takım temaslarımız var. Bunlar sağlığımız açısından risk oluşturuyor. Bakanlığımızın aldığı karar ile bu riskler ortadan kalkacak.” Dedi

Ülkemizde koronavirüs konusunda yapılan mücadeleye tüm kesimlerin destek vermesi ve alınan önlemleri eksiksiz uygulaması ile bu sürecin birlikte atlatılacağını belirten Elazığ Belediyespor Sportif Direktörü Alaettin Tutaş, ”Bu süreci alınan önlemleri uygulamaya koyarak hep birlikte geçirmek zorundayız. Alınan karar ile bizlerde Yöneticilerimiz ile bir görüşme yapacak ve buna göre bir plan belirleyeceğiz. Bu plan kapsamında oyuncularımız ile bir karara varacak ve bunu uygulamaya koyacağız.

Sağlık Bakanlığının aldığı kararı değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanlığının, Federasyon Başkanları ve Kulüpler Birliği Başkanları ile yaptığı toplantının ardından açıkladığı karar ile liglerin ertelenmesi kararını doğru buluyoruz. Önümüzdeki süreç neleri beraberinde getirir bilemeyiz ancak bizlerde bu süreç içinde kendimizi korumak ve önlemleri uygulamak zorundayız. Karar ülkemiz için olumlu olmuştur.” dedi.