YEREL
Giriş Tarihi : 21-03-2020 11:12   Güncelleme : 21-03-2020 11:14

VALİ KALDIRIM'DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

VALİ KALDIRIM'DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kaldırım, mesajında halkımızın kandilini kutladıktan sonra koronavirüs tehlikesine dikkat çekerek alınması gereken önlemlerin önemine vurgu yaptı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Peygamber Efendimizin Miraç gecesi önce Mekke'den Mescid-i Aksa'ya oradan da Sidretü'l Münteha'ya yükseltildiğini vurgulayan Kaldırım, Miraç hadisesinin önemine vurgu yaptı.

Elazığ'de 24 Ocak gecesi yaşanan deprem ve son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan koronavirüse dikkat çeken Vali Kaldırım, başta Elazığ halkı ve Türk milleti olmak üzere tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutladı.

Kaldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V’in  Yüce Allah’ın sonsuz kudretiyle bir gecede,  önce Mescid-i Aksa’ya  oradan da Sidretü’l Münteha olarak tesniye edilen  en yüce makama yükselişini ifade eden Miraç, Hz. Peygamberin  şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

​ Bu kutlu ve manevi yolculuk, aynı zamanda insanoğlunun iç dünyasına yapması gereken önemli bir yolculuk olarak addedilmeli, günahlardan arınma, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olma ve kulluğun zirvesine ulaşma yolunda bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

24 Ocak günü meydana gelen deprem nedeniyle Elazığımız büyük bir afet yaşamış, halkımızın yaraları devletimizin hızlı, güçlü ve koordineli müdahalesi, şefkatli ve herkesi kucaklayan hizmet anlayışı ve hayırsever vatandaşlarımızın gayretleriyle hızlı bir şekilde sarılmış ve sarılmaya da devam etmektedir. Vatan ve millet sevgisiyle zirveleşmiş bu aziz şehir sadece iyiyi, güzeli, sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberliği, geleceğe umutla bakmayı hak etmekte ve bu bakış açısı ve anlayışla büyümeyi, gelişmeyi ve dünyanın önemli şehirlerinden biri olmayı hedeflemektedir. Bütün gayretimizi, çalışmamızı, düşüncelerimizi, dua ve niyazımızı bu anlayış etrafında örgülersek başaramayacağımız ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir iş yoktur. Bu müstesna şehrin mukimleri olarak bizler manevi duygularımızın yoğunlaştığı,  ilahi feyz ve bereketin en üst noktaya çıktığı bu müstesna zaman dilimlerini doğruya, güzele, iyiye yönlendirebildiğimiz ölçüde kazançlı çıkar ve hakkıyla eda etmiş oluruz.

Ayrıca maruz kaldığımız virüs tehdidinin kısa sürede bertaraf edilebilmesi için alınan tedbirlere ve tavsiyelere uymak hepimizin sağlığını korumak için hayati öneme haizdir. Tüm hemşehrilerimizin, bu kurallara uyulmadığı veya ihmal edildiği takdirde de kul hakkına gireceğimiz hassasiyetiyle ve bilinciyle hareket edeceğinden şüphem yoktur.

 

​ Bu vesile ile başta Elazığlı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimiz ve İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.