SPOR
Giriş Tarihi : 23-03-2020 20:11   Güncelleme : 23-03-2020 20:11

DOĞUKENT STADI YENİ SEZONA HAZIR HALE GETİRİLİYOR

DOĞUKENT STADI YENİ SEZONA HAZIR HALE GETİRİLİYOR

Elazığspor ve Elazığ Belediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan Doğukent’teki Butik Stadyum’da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Alt yapı,  drenaj, sulama sisteminin monte işi ve çim serimi tamamlanan Butik Stadyum’da Samsun’dan özel olarak getirtilen çimin dokusunun mükemmel bir uyum göstererek iklim şartlarına alıştığı bildirildi.

Daha önceki çim çalışmalarıyla büyük beğeni toplayan ve Atatürk Stadyumu yıkılmadan önce gecesini gündüzüne katarak zeminini Türkiye’nin en iyi zeminleri arasına sokmayı başaran  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Stadyum Sorumlusu Mustafa Atagün Doğukent’e yapımı devam eden çim stadyum konusunda da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Çalışmalar hakkında spor servisimize özel açıklamalarda bulunan Atagün, Butik Stadyum Tribün iskeleti ve boyasının tamamı bitmek üzere olduğunu belirtirken, bu işlemlerin ardından çatı kısmına geçileceğini aktardı. Gelecek sezon taraftarların güzel bir ortamda maç izleyeceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğine vurgu yapan Atagün, stadyum konusunda en ince ayrıntısına kadar titiz davranan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’e de teşekkür etti.