YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2020 09:39   Güncelleme : 26-03-2020 09:39

HABERİMİZ SES GETİRDİ!

HABERİMİZ SES GETİRDİ!

 Faik AKGÜN 

Geçtiğimiz Salı günü yayımladığımız "Aciller Korona Virüsü'ne Davetiye Çıkartıyor" isimli haberimizle Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversitesi Hastanesi acillerinde Korona Virüs şüphesi taşıyan bir vatandaşla trafik kazası geçiren vatandaşın aynı polikliniklerde muayene edildiğini ve acillerde 1 metre sosyal mesafe kuralına uyulmadığını belirterek yetkilileri aciller ile ilgili bir düzenleme yapmaları noktasında uyarmıştık. Haberimiz sonrasında harekete geçen ilk kurum Fırat Üniversitesi oldu. Fırat Üniversitesi tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada  Fırat Üniversitesi Rektörü KutbeddinDemirdağ 'ın talimatıyla Pandemi Acil Polikliniği'nin açıldığı ve hizmet vermeye başlandığı duyuruldu  

"PANDEMİ ACİL SERVİS POLİKLİNİĞİ ESKİ PLASTİK CERRAHİ SERVİSİNİN YERİNE KURULDU"

 Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. KutbeddinDemirdağ  konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,  "Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde Korona Virüs Önlemleri kapsamında Pandemi Acil Polikliniği açılarak, hizmet vermeye başladı.Yüksek Ateş, Öksürük ve Solunum Yetmezliği çeken hastaların Fırat Üniversitesi Acil servisine değil, onun yanında yeni hizmete başlayan Pandemi Acil Polikiliniğine başvurmaları gerekmektedir.Pandemi Acil Servis Polikliniği eski Plastik Cerrahi servisinin yerine kuruldu. Girişi Acil servisimizin diğer tarafından kantinin hemen yanından olacak. Bu şüphe ile gelen hastaların Hastane ve diğer acil servisle hiçbir alakaları olmayacak. Tedavileri burda yapılacak. Poliklinikte Enfeksiyon Hastalıkları, Gögüs Hastalıkları ve Dahiliye bölümlerimizden hocalarımız olacak. Bu salgın virüsün yayılmasının önlenmesi noktasında Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Öte yandan Acil servisimizde de çeşitli tedbirler aldık. Bekleme salonundaki oturakları kaldırdık. Acile gelen hastaların giriş yaptırdıkları yere uyarı işaretleri çektirerek 1 metre kuralına uymalarını sağladık" dedi.

AYNI UYGULAMAYI ÇOK GEÇ OLMADAN FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ' NDEN DE BEKLİYORUZ

Fırat Üniversitesi'ne göstermiş olduğu bu duyarlılıktan ve ortaya koyduğu uygulamadan dolayı teşekkür ederken aynı duyarlılığı ve uygulamayı çok geç olmadan Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nden de beklediğimizi belirtmek istiyoruz. Aksi durumda 24 Mart tarihinde yayımladığımız  haberimizde de belirttiğimiz üzere Fethi Sekin Şehir Hastanesi acilini kullanmak zorunda olan  vatandaşlarımızın Korona Virüsü şüphesi taşıyan hastalarla aynı ortamda bulunmak zorunda kalacağını hatırlatarak, konun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.