YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2020 09:20   Güncelleme : 31-03-2020 09:20

F.Ü. MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ KORUYUCU SİPERLİK ÜRETİYOR

F.Ü. MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ KORUYUCU SİPERLİK ÜRETİYOR

 MÜSLÜM DEMİRTAŞ 

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da Korona virüse karşı önlem ve tedbirler arttırılarak alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Fırat Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği sağlık çalışanları için koruyucu siper üretmeye başladı.

Artan Korona virüsü vakaları ve ölümleri üzerine tedbirler alınmaya devam ediyor. FÜ Mekatronik Mühendisliği hocaları, öğrencileri ve personeli gönüllü olarak fedakârca çalışan sağlık çalışanları için 860 adet yüz koruyucu siper ürettiler.

Özverili sağlık çalışanlarımız için gönüllü olarak koruyucu yüz siperleri üreten FÜ Mekatronik Mühendisliği görevlilerinin 2000 adet yüz koruyucu siper daha üreteceğini belirtildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Elazığımız Korona virüs ile mücadelede seferber olduğu ifade etti. Vali Kaldırım;’’ Elazığımız Korona virüs ile mücadelede seferber. Fırat Üniversitemizin Mekatronik Mühendisliği hocaları, öğrencileri ve personeli gönüllü olarak sağlıkçılarımız için 860 adet yüz koruyucu siperlik ürettiler, 2000 adet daha üretecekler. Tebrik ediyorum’’ dedi.

Öte yandan gönüllü olarak sağlık çalışanları için koruyucu maske üreten FÜ Mekatronik Mühendisliği görevlileri yayınladıkları videoda, sağlık çalışanlarını biraz daha korumak için ellerinden gelenini yapacaklarını ifade ederek ‘’Ekip olarak 860 tane maskeyi bitirdik. İnşallah yarın hepsini doktorlarımıza teslim edeceğiz. Mühendislik Eğitimi veriyoruz normalde bugün artık sağlık çalışanları için onları biraz daha korumak için elimizden gelenini yapacağız.’’ dedi.