YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2020 14:07   Güncelleme : 06-04-2020 14:27

VALİ KALDIRIM’IN TALİMATLARI İLE HAZIRLANAN GÖRSELLER, BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

VALİ KALDIRIM’IN TALİMATLARI İLE HAZIRLANAN GÖRSELLER, BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

Elâzığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatları ile sosyal medyada farkındalık oluşturmak ve sosyal duyarlılığı arttırmak adına çeşitli başlıklarla görseller hazırlandı. Hazırlanan bu görseller büyük beğeni topladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde Dünyanın her yerinde görülen yeni tip koronavirüsün (COVİD-19) Türkiye’de de görülmesinin ardından virüsün yayılmasını engellemek üzere yetkililer birçok önlemler aldı. Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında Pandemi Kurulu toplanarak virüse karşı çeşitli önlemler aldı. Son olarak İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, sokak hayvanlarına düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılmasını, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesini istedi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bu konuda da büyük bir hassasiyet gösterdi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatları ile sosyal medyada farkındalık oluşturmak ve sosyal duyarlılığı arttırmak adına, “20 yaş altı, evdeyiz ve bol bol kitap okuyoruz değil mi!”, “Bu günlerde sokaktaki dostlarımızı da unutmayalım…”, “Evde sağlık var, hayat var, bol bol kitap okuyun, ailenizle güzel vakit geçirin, müzik dinleyin, zorunlu olmadıkça evden çıkmayın”, “Gelin hep birlikte dünyanın incisi bu şehri en sağlıklı şehir yapalım, dünyaya örnek olalım”, “Sokaktaki dostlarını unutma!”, “Sokaktaki dostlarını unutma” başlıklı görseller hazırlandı. Hazırlanan bu görseller büyük beğeni topladı.