YEREL
Giriş Tarihi : 21-04-2020 09:24   Güncelleme : 21-04-2020 09:24

PAZARDA RAMAZAN AYI HAZIRLIĞI

PAZARDA RAMAZAN AYI HAZIRLIĞI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’da Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar pazar yerlerinde yoğunluk oluşturdu. Virüse karşı tedbirlerin alındığı pazarda, vatandaşlar Ramazan Ayı hazırlıklarını gerçekleştiriyorlar.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemize de yayılan Korona Virüs’e rağmen Elazığ’da vatandaşlar Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte pazar yerlerinde yoğunluk oluşturdu. Yetkililer tarafından pazar yerlerinde vatandaşın sağlığını korumak amacıyla birçok tedbir alındı. Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte Elazığ’da vatandaşlar Ramazan ayı hazırlıklarını yapmak amacıyla pazar yerlerine yoğunlaştı. Vatandaşların Ramazan Ayı ihtiyaçlarını karşılamak için yoğunluk oluşturduğunu ifade eden pazar esnafı, yoğunluğun Ramazan Ayı’nın ilk haftasına kadar devam edeceğini ifade ettiler.

‘’RAMAZAN AYININ İLK HAFTASINA KADAR YOĞUNLUK DEVAM EDER’’

Ramazan Ayı telaşı olmasaydı bu kadar yoğunluk olmazdı diyen pazar esnafı Ozan Evci, “Virüsün olmadığı zamanları şimdiki yoğunlukla kıyasladığımızda şuan fazla yoğunluk yok diyebiliriz. Korona Virüsü’nden dolayı insanlar tedirgin olduğu için pazarda fazla alışveriş yapmıyorlar. Ama bugün virüse rağmen yoğunluk var, onu da Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla oluştuğunu söyleyebiliriz. Ramazan Ayı dolayısıyla bugünlerde canlılık olacaktır. Bu yoğunluk Ramazan Ayı’nın ilk haftasına kadar devam eder. Sonrasında yine normale dönecektir. Ramazan Ayı’nın yaklaşmamış olsaydı bu kadar yoğunluk ve satış olmazdı. Onun dışında Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte fiyatlarda çok değişiklik olmayacak. Ancak domates fiyatlarının biraz yükselecek gibi görünüyor. Her sene dördüncü ayda yükselen domates fiyatları bu yılda yükselecek. Diğer ürünlerde ise fiyatlarda çok değişiklik olmayacak” şeklinde açıklamalarda bulundu

“RAMAZAN AYI YAKLAŞIYOR VATANDAŞ İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN ÇIKIYOR”

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte yoğunluk oluştuğunu belirten pazar esnafı Kenan Diyartaş ise, “Korona virüsünden dolayı pazar genellikle durgun geçiyordu. Ama son zamanlara göre bugün bir yoğunluk var. Ramazan Ayı yaklaşıyor vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu yüzden bugün bir yoğunluk oluştu. İnsanlar virüsten dolayı dışarı çıkamıyordu. Dışarı çıkan da sadece günlük ihtiyacını karşılamak için çıkıyordu.” dedi. Pazarların emniyet görevlileri tarafından sıkı bir şekilde takip edildiğini de vurgulayan Diyartaş, “Pazar yerinin sağlık açısından güvenliği noktasında polis ekipleri ve güvenlik görevlileri tedbir amacıyla pazarda sıkı bir şekilde çalışıyorlar. ‘’dedi.