YEREL
Giriş Tarihi : 08-06-2016 11:48   Güncelleme : 08-06-2016 11:48

DAHA DİKKATLİ VE SABIRLI OLUN!

***Toraman, Ramazan ayında sürücülerin birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı olmaları gerektiğinin altını çizerek, aksi halde kazaların ve tatsız olayların yaşanmasının kaçınılmaz olacağını söyledi.

DAHA DİKKATLİ VE SABIRLI OLUN!

RAMAZAN AYI NEDENİYLE SÜRÜCÜLERİ UYARAN ŞEVKET TORAMAN:

DAHA DİKKATLİ VE SABIRLI OLUN!

***Toraman, Ramazan ayında sürücülerin birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı olmaları gerektiğinin altını çizerek, aksi halde kazaların ve tatsız olayların yaşanmasının kaçınılmaz olacağını söyledi.

İzzet TUMAY - Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, idrak etmeye başladığımız Ramazan ayında sürücülerin biraz daha dikkatli olmalarını isteyerek, “Ramazan ayında sürücülerimizin birbirlerine karşı daha fazla hoşgörülü ve saygılı olmaları halinde kaza riski ve tatsız olayların yaşanma olasılığı daha az olacaktır” dedi.

Tüm Elazığ halkının Ramazan ayını kutlayarak sözlerine başlayan Toraman, gazeteci İzzet Tumay’a yaptığı özel açıklamada, “Kazasız, belasız, mutlu ve huzurlu bir Ramazan ayı diliyorum” dedi ve Ramazan ayının hoşgörü, sevgi, sabır, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir ay olduğuna vurgu yaptı.

İnsanların trafikte sabırlı, hoşgörülü ve daha dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yapan Toraman, aksi takdirde tatsız olayların yaşanmasının kaçınılmaz hala geleceğini ifade etti. Ramazan ayında sürücülerin oruçlu olmasından dolayı algılama eksikliği, dikkatsizlik ve halsizlik gibi etkenlerin baş gösterdiğini belirten Toraman, sürücülerin seyahatlerde oruç dolayısıyla daha dikkatli ve daha sabırlı davranması gerektiğine dikkat çekti.

“KURALLARA HARFİYEN UYULMALI”

Şehirler arası yolculuklarda belirli zaman aralıklarıyla mola vererek mutlaka dinlenmek gerektiğini ifade eden Toraman, sözlerine şöyle devam etti: "Ramazan ayında özellikle Elazığ merkezde iftar saatine doğru trafikte bir artış söz konusu oluyor. İnsanların mesai saatinin bitmesinin ardından bir an önce evlerine gitme isteği telaşı yüzünden maalesef bazen sıkıntılar ve istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu tür olayların yaşanmaması adına sürücülerimiz daha sabırlı olsunlar. Karşılıklı anlayış göstermek, sabırlı olmak tatsız olayların önüne geçecektir.”

Toraman, sürücülerden trafik kurallarına ‘harfiyen’ uyarak araç kullanmalarını isteyerek, şöyle konuştu: "Her zaman ve her platformda ifade ediyoruz; sürücülerimiz trafikte seyrederken kurallara harfiyen uymalı. Aşırı hızdan kaçınmalılar. Sürücülerimizin gidecekleri yere beş geç gitmeleri çok şey değiştirmez ancak o beş dakika erken gitmek için yapılan ‘aşırı’ hız’ yüzünden telafisi mümkün olmayan olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Biz sürücülerimizin bu mübarek Ramazan ayında daha dikkatli, daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Bu yüzden mübarek Ramazan ayında oruçlu olunması nedeniyle sürücülerimizin daha fazla dikkatli olmaları hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından hayati önem arz etmektedir"