YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2020 15:54   Güncelleme : 27-04-2020 15:54

ÇADIRCI: 60 VATANDAŞIMIZIN SIKINTISI GİDERİLMELİ

ÇADIRCI: 60 VATANDAŞIMIZIN SIKINTISI GİDERİLMELİ

İrfan ARSLAN

 Yazıkonak Beldesinde birinci derece sit alanında evleri bulunan 60 ailenin sıkıntılarına çözüm getirilemiyor. Yazıkonak Belediye Başkanı bu vatandaşların sorunlarına çözüm getirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştüklerini, sit alanında bulunan evleri yerinde incelediklerini ancak bugüne kadar herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirtti.

Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Söz konusu olan sit alanı sonradan sit alanı olduğu için bu sit alanı üzerinde yaklaşık 60 adet  eğreti yapı  var ve tapuları mevcut. Her depremde bu insanlar ciddi mağduriyet yaşanıyor, son yaşadığımız deprem de ise işin son noktası oldu. Evlerin hemen hemen hepsi ağır hasarlı raporu verildi. Depremin Ardından Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile, Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ Belediye Şahin Şerifoğuları ile birlikte yerinde incelemelerde bulunduk. Bu işle ilgilenelim takip edelim diye konuştuk.

Konuyu Kültür ve Turizm Bakanımıza ilettik. Kamulaştırma talebinde bulunduk.,Biz Yazıkonak Belediyesi olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik, Bundan sonra başta  Bakanımıza Milletvekillerimize, Valimiz ile Belediye Başkanımıza iş düşüyor.

Bu konuda ilimiz Milletvekillerine çok büyük iş düşüyor. Yıllardır çekilen bir mağduriyet i giderecekler. Bu vatandaşlarımız gerçekten yıllardır büyük bir mağduriyet yaşıyorlar

Birincisi sit alanından dolayı mağdur, ikincisi deprem den dolayı ciddi anlamda mağduriyet yaşıyor. Biz bu mağduriyeti her platform da dilimiz döndüğü kadar dile getirmeye çalışıyoruz.Neticede burada 60 vatandaşımızın mağduriyeti söz konusu ve bunun çözüm bulması gerekiyor.”