SPOR
Giriş Tarihi : 13-05-2020 13:17   Güncelleme : 13-05-2020 13:17

GECİKİLEN HER GÜNE 2 BİN TL CEZA

GECİKİLEN HER GÜNE 2 BİN TL CEZA

İrfan ARSLAN

Doğukent’te yapımı devam eden ve büyük bir bölümü tamamlanan Butik Stadın 25 Mayıs’a kadar tamamlanması ve teslim edilmesi gerektiği belirtildi. Stadın eksikliklerinin de giderilmesi olarak tesil edilmesinin gecikeceği her gün için 2 bin TL. Ceza kesileceği belirlendi.

Elazığ Atatürk stadının yıkılmasının ardından ilimizin liglerde ki takımlarının maçlarını oynaması amacıyla Doğukent’te yapımına başlanan Butik Stadın projede belirtilen şekliyle anahtar teslimi olarak 25 Mayıs tarihine kadar teslimi gerekiği belirtildi.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri, yapılan inşaatı sık sık denetlediklerini ve projede belirtilmasına karşılık henüz yapılmamış olan eksiklikler için ilgili firmayı ukaz ettiklerini belirterek” Biz bu statta yapılan çalışmaları denetliyoruz. Yaptığımız denetlemelerde tespit ettiimiz eksiklikleri belirtiyor ve bunlarıng ederilmesini talep ediyoruz. Çatı da bulunan eksiklikler şu anda yapılan çalışma ile gideriliyor. Ancak stadın 144 kişilik msafir takım tribünü konusunda henüz hiçbir çalışma söz konsu değil. Konuyla ilgili olarak ilgili müteahhi firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmkelerde bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Belirtilen tarihe kadar eksikliklerin giderilmesi ve stadın teslim edilmesi gerekiyor. Biz de artık 25 Mayıs’ı bekleyeceğiz. Bu tarihte stadı teslim almak için yapacağımız tepsitlerde bulunacak eksikliklerin giderilmesi için çalışma yapacak olan firmaya her gün için 2 bin TL. Ceza kesilecek.” dediler