YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2020 13:37   Güncelleme : 13-05-2020 13:37

OKULLARIN AÇILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

OKULLARIN AÇILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Bakan Selçuk, Okulların açılması ile ilgili açıklama yaptı. Selçuk; ‘’Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var; bu tarihi bilimsel veriler söyleyecek’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağı konusunda açıklama yaptı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

‘’BU BİR TOPLUM SAĞLIĞI MESELESİDİR’’

Kamuoyundan okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmaması gerektiğini belirten Bakan Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada,’’ Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur.  Her tarih için hazırlığımız tamam.’’dedi.

‘‘TARİHİ BİZE BİLİMSEL VERİLER SÖYLEYECEK’’

Okulların açılma kararını bilimsel verilerin söyleyeceğini belirten Bakan Selçuk,’’ Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: ‘çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek’’dedi.