YEREL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 09:28   Güncelleme : 14-05-2020 09:28

ÇADIRCI: 7 ADET PARKI HİZMETE AÇACAĞIZ

ÇADIRCI: 7 ADET PARKI HİZMETE AÇACAĞIZ

İrfan ARSLAN

Elazığ Merkeze bağlı Yazıkonak beldesinde yeşil alan miktarını artırma ve vatandaşların daha iyi alanlarda dinlenmesine imkan sağlamak adına yapımına başlanılan 7 adet parkın belgenin hizmetine açılacağı belirtildi.

Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı kronuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “34 yıllık bir belediye olan Yazıkonak’ta bugüne kadar ne yazık ki sadece 2 adet park tahsis edilebilmiş. Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren üreten, aktif, sorumluluk üstlenen ve en önemlisi İnsan Odaklı yönetim anlayışının gereği olarak daha yeşil ve yaşanabilir yerleşim alanlarının oluşturulabilmesi adına beldemizin genelinde hızla etüt, planlama sonucu inşaat ve çalışmalarına başladığımız Park ve Yeşil alanlarımızı tamamlanarak bu yıl içerisinde 7 adet parkımızı milletimizin hizmetine sunuyoruz. Bunlardan biri olan FATİH mahallemizde çalışmalarında sona gelmek üzere olduğumuz parka, kendisine misafir olduğum, pırıl pırıl, yüreği kocaman cihan parçası Yunus Emre Çelik kardeşimizin adını bu parka vereceğimizin haberini kendisine iletme heyecanını ve mutluluğunu yaşadım.

Yazıkonak Beldesinde hizmeti en kaliteli en tasarruflu şekliyle sunmanın çalışmalarını devam ettireceklerini belirten Belediye Başkanı  Hatif Çadırcı “ Belediye olarak kendi imkanlarımızı kullanarak hizmeti daha kaliteli ve daha ucuza mal ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Böylece hem üretip vatandaşın ihtiyacını karşılıyoruz ham da tasarruf ederek Belediyelimizin borç yükünü azaltıyoruz.” dedi