YEREL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 09:50   Güncelleme : 14-05-2020 09:50

EROL'DAN KÜLLİYE ÇIKIŞI

EROL'DAN KÜLLİYE ÇIKIŞI

FAİK AKGÜN

 Yapımı adeta yılan hikayesine dönen  Şehit Polis Fethi Sekin  Külliyesi'nin tamamlanması için geçtiğimiz aylarda devreye giren ve külliyenin yapımı noktasında birçok destek alan  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a   o dönem külliyeyi bitirmek için yaptığı girişimlerden dolayı   MHP Elazığ İl Başkanı  Semih Işıkver  ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından tepki gösterilmişti.  Yine aynı dönemde Şehit Polis Fethi Sekin Külliyesi'nin yapımının  Elazığ Belediyesi tarafından üstlendiği açıklanmıştı. Ancak aradan uzun bir zaman geçmesine  rağmen külliyenin bitirilmemesi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından tepki ile karşılandı. Milletvekili Erol Şehit Polis Fethi Sekin  Külliyesi'nin yapımını  üstlenen Elazığ Belediyesi Başkanı Şahin Şerifoğulları'na çağrıda bulunarak, belediye külliyeyi yapamayacaksa kendilerinin yapmaya hazır olduğunu söyledi.

ŞEHİT AİLESİ KÜLLİYENİN NE ZAMAN YAPILACAĞINI MERAK EDİYOR

İzmir Adliyesi önünde terör örgütü PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısını önleyerek kahramanca şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in memleketi  Baskil ilçesinde şehidin anısına inşa edilmek istenen külliye inşası yarım kalmıştı. Bunun üzerinde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le görüştüğünü ve külliyenin yapımını üstlendiğini açıklamıştı. Daha sonra Elazığ MHP İl Başkanı Semih Işıkver üzerlerine düşen ne varsa yerine getireceklerini söylemişti. Baskil ilçesinde yapmayı düşündükleri külliye için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ödenek ayrıldığını açıklayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise külliyenin belediye tarafından yapılacağını açıklamıştı. Aradan geçen uzun bir zamana rağmen külliyenin bitirilmemesi üzerine açıklamada bulunan  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol külliyenin ne durumda ve ne zaman yapılacağının şehit ailesi tarafından  merak edildiğini  yapılamayacaksa yapmaya hazır olduklarını belirtti.

“EĞER YAPAMAYACAKSANIZ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ YAPMAYA HAZIR"

CHPElazığ  Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada,  külliyenin yapımı için bütçe ayrılmasına rağmen külliye inşaatının neden başlanmadığını sordu. Erol  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na da çağrıda bulunarak  Elazığ Belediyesi'nin külliyeyi yapamayacağını açıklaması halinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin külliyeyi  yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Erol  “Aile soruyor külliye ne oldu özel idare bütçesinden ve kültür bakanlığından para aktarıldığı halde niye başlamıyorsunuz  eğer yapamayacaksanız İzmir Büyükşehir Belediyemiz yapmaya hazır” dedi.