YEREL
Giriş Tarihi : 15-05-2020 09:47   Güncelleme : 15-05-2020 09:47

ELAZIĞ STK PLATFORMU GAZİ MECLİSE SESLENDİ

ELAZIĞ STK PLATFORMU GAZİ MECLİSE SESLENDİ

İrfan ARSLAN

Ülkemizde son günlerde gündemde bulunan  ve farklı tartışmalara neden olan İstanbul Anlaşması ile ilgili olarak Elazığ Sivil Topluk Kuruluşları Platformu, 200 STK adına yaptığı açıklamada “ 6284 sayılı yasanın acilen Gazi Meclisimizden talep ediyoruz.” Denildi

Elazığ’da ki 200 STK adına yapılan ortak açıklama şöyle;

“Evliliğin azaldığı nüfusun yaşlandığı Avrupa bizi de kendisine benzetmek için bu sözleşmeye imza attırmıştır. Başta LGBT olmak üzere hayasızlığı ve sapıklığı savunan ne idüğü belirsiz kuruluşlar bu sözleşmeden cesaret alarak birçok adım atmışlardır.

Yeryüzünde hiçbir dinde ve anayasada cinsel sapıklık asla kabul görmemiştir. Ancak İstanbul sözleşmesi cinsel sapıklığı koruma altına almıştır. Bizim Türkiye olarak en büyük gücümüz gençliğimizdir. Ancak bu sözleşme ile gençliğimiz büyük bir tehdit altındadır. Aslında yaratılışta kadın ve erkek dışında başka bir cinsiyet yoktur. Kendisini cinsel yönden farklı görenler hastadır tedavi edilmeleri gerekir.

Netice olarak; bizler Elâzığ'da 200 üyesi bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, aceleyle gelerek ve bir hata neticesinde hızla meclisten geçirilen ve adeta toplumsal bir cinnet projesi olan İstanbul Sözleşmesi yasasının yine Gazi Meclisimiz tarafından iptal edilmesini ve yerine ailelerimizi ve gençlerimizi koruyacak olan milli yasaların çıkarılmasını talep etmekteyiz. Bu tüm Türkiye olarak hepimiz için hayati bir meseledir. Tüm ilgilileri bu konuda hassas olmaya ve gereğini yapmaya davet ediyoruz.Mecliste tüm partilerin desteğiyle geçen bu yasa; yüzde 99'u Müslüman olan bu ülkenin halklarında asla karşılık bulmamıştır. Bugüne kadar 10.000'den fazla yuvanın yıkılmasına sebep olan her geçen gün bu sözleşme ile yeni yuvalar dağılmaya devam etmekte ve bir çok sapkın düşünceli kuruluşlar kendilerine alan açmaktadırlar.

Tüm bu sebeplerden dolayı İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın acilen iptal edilmesini Gazi Meclisimizden talep ediyoruz.”