YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2020 10:07   Güncelleme : 16-05-2020 10:07

EĞİTİM BİR-SEN ELAZIĞ ŞUBE ÜYELERİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

EĞİTİM BİR-SEN ELAZIĞ ŞUBE ÜYELERİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Eğitim Bir-Sen Elazığ 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, 'İyilik Kanımızda Var' diyerek, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Korona virüs salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay’ın yapmış olduğu kan bağışı çağrısına destekler devam ediyor. Bu kapsamda kan bağışı çağrısına bir destekte Eğitim Bir-Sen Elazığ 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyelerinden geldi.  Kızılay’a; Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın başlatmış olduğu kampanyaya, ‘kan ver, hayat ver, Kızılay’a destek ver’, diyerek Eğitim Bir Sen Elazığ 2 Nolu şube yönetim kurulu olarak yaptıkları kan bağışıyla destek verdi.

Kızılay seyyar kan merkezi önünde açıklama yapan Elazığ 2 Nolu Şube Başkanı Haluk Aras: Kan veren her şube diğer bir şubemize çağrıda bulunarak kampanyaya davet ediyor.

‘’KANIMIZ DA İMKÂNIMIZ DA FEDA OLSUN’’

‘İyilik kanımızda var’ diyerek Şube Başkanı’nın başlattığı kampanyayı devam ettirerek Kızılay’a kan bağışında bulunan Elazığ 2 Nolu Şube Başkanı Haluk Aras, “Eğitim-Bir-Sen olarak, pandeminin başlangıcından bugüne kadar, düzenlenen kampanyalara destek vererek, her zaman olduğu gibi ülkemizin ve milletimizin yanında yer aldık. Şimdi de ‘İyilik Kanımızda Var diyerek’, Eğitim-Bir-Sen şubeleri olarak, Genel Başkanımız, Sayın Ali Yalçın'ın başlatmış olduğu kampanyayı devam ettirip, Kovid-19 salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay’a kan bağışında bulunuyoruz. Kan veren her şube diğer bir şubemize çağrıda bulunarak kampanyaya davet ediyor. Bunu kendi sosyal medya hesaplarımızda ve gruplarımızda paylaşım yaparak ve yine üyelerimize kan verme, Kızılay'a destek olma noktasında mesajlar göndererek halkayı büyütmeye çalışıyoruz.Bu zorlu süreçte ‘Kanımız da imkânımız da feda olsun diyoruz ve tüm teşkilatımızı, üyelerimizi, halkımızı kan vermeye davet ediyoruz.” Dedi.

‘’VATANDAŞLARIMIZI KAN BAĞIŞINDA BULUNMALARINI BEKLİYORUZ’’

Bu kan bağışının tüm STK’lara örnek olmasını ve vatandaşların kan bağışına destek olmasını isteyen Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya:“Bugünkü kan bağışı çağrımıza icabet eden Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanımıza ve üyelerine vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu kan bağışının tüm STK’lara örnek olmasını ve vatandaşlarımızın da bu kan bağışına destek olmasını bekliyoruz. Son bir hafta önce yapmış olduğumuz kan bağışına Elazığ’ımızdaki tüm sivil toplum örgütlerinin kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle kırmızı çizgi dediğimiz kan stoklarımızı bir nebze daha yukarı doğru taşınması söz konusu oldu. Bu kan stoklarımızın normal düzeye gelmesi için tüm vatandaşlarımızı bu kan bağışı çağrımıza destek olmalarını bekliyoruz” dedi.