YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2020 10:14   Güncelleme : 16-05-2020 10:14

BAYRAMIN YAKLAŞMASIYLA İZİN TALEPLERİ ARTIYOR

BAYRAMIN YAKLAŞMASIYLA İZİN TALEPLERİ ARTIYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanan seyahatler için Namık Kemal İlkokulu’nda izin belgesi alınmaya devam ediyor.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da Korona virüse karşı önlem ve tedbirler kapsamında yasaklanan seyahatler için izin belgesi alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı ve Elazığ İl Pandemi Kurulu tarafından yasaklanan seyahatler ile 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasakları gibi birçok kararın alındığı Elazığ’da zaruri durumlara karşı izin belgesi almak isteyen vatandaşlar Namık Kemal İlkokulu’nda izin talebinde bulunmaya devam ediyor.

RAMAZAN BAYRAMININ YAKLAŞMASIYLA İZİN TALEPLERİ ARTTI

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla beraber bayram tatili için Elazığ’dan bir başka ile gitmek isteyen vatandaşlar izin belgesi almak amacıyla geldiği ve bu noktadaki işlemlerin yapıldığı Namık Kemal İlkokulu’nda izin belgesi alınmaya devam ediyor. Kuyrukların oluştuğu Namık Kemal İlkokulu’nda izin belgesi almak isteyen vatandaşlar, güvenlik güçleri tarafından maskesiz bir şekilde başvuru yapmak isteyen vatandaşların okula girişlerine izin verilmiyor.

Öte yandan sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uymayan vatandaşlara uyarılarda bulunan Güvenlik görevlileri tarafından maskesiz bir şekilde gelen ve sokağa çıkma yasağı kısıtlamasında bulunan 65 yaş üstü vatandaşların okula girişlerine izin verilmiyor.