YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 10:41   Güncelleme : 18-05-2020 10:41

PALU’DA KIZILAY’IN KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

PALU’DA KIZILAY’IN KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Palu ilçesinde Kızılay’ın düzenlediği ve Memur-Sen’in desteklediği kan bağışına halk yoğun ilgi gösterdi.

Palu Öğretmenevinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası gece saatlerine kadar sürdü. Kan bağışı kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Memur-Sen Palu Şube Başkanı Sedat Hekimoğlu, teveccühün beklenilenden daha fazla olduğunu belirtti.

Hekimoğlu, “Palu’da mevcut olarak bulunan her STK ve muhtarlarımızın hemen hemen tamamı bu kampanyamıza destek verdi. Halkımız zaten kan bağışı noktasında bilinçlidir. Özellikle bu zor zamanda teveccüh daha fazla oluştu. Kan bağışında bulunan tüm halkımıza buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle bu işe öncülük eden Türk Kızılay Palu Şubesine ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Hassas ve zor bir dönemden geçtiklerini, bir damla kanın bir hayat kurtardığını belirten Kızılay Palu Şube Başkanı Bayram Yaman ise, şunları söyledi: “Palu’da sürekli olarak bizler kan bağışı programları düzenliyoruz. Elhamdülillah halkımız bu konuda gerekli olan hassasiyeti ziyadesi ile gösteriyor. Ramazan dolayısıyla akşam 20.45-00.30 saatleri arası kan bağışımıza yoğun bir ilgi oldu. Özellikle Memur-Sen’in bu işe öncülük etmesi, diğer STK’ları ve muhtarları kan bağışına dahil etmesi beklenen teveccühü arttırdı. Tüm halkımıza buradan teşekkür ediyorum.”