YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 15:55   Güncelleme : 18-05-2020 16:36

KARATAŞ: 1919 RUHU VE KARARLILIĞI İLE BU MÜCADELEYE SAHİP ÇIKIYORUZ

KARATAŞ: 1919 RUHU VE KARARLILIĞI İLE BU MÜCADELEYE SAHİP ÇIKIYORUZ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karataş mesajında,‘’Türk Devleti'nin uluslararası alanda tanınması ile sonuçlanan uzun soluklu süreç Türk milletinin şanlı tarihinin en önemli parçası olmuştur.’’dedi.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda ‘’Samsun'daki dirilişle başlayan ve bugünkü güçlü Türkiye'ye uzanan tablodan rahatsız olan güçler 101 yıl sonra bile rövanş alma gayretinde olmuştur. Teröristler, terör seviciler ve yok etme üzerine kurulu bir dünya inşa etme gayretinde olan dış güçlerin, şer yuvalarının eli, kolu topraklarımıza uzanamayacaktır. Sınırlarımızda, sınır ötesinde tek bir terör unsuru kalmayana dek mücadelemiz sürecektir. 1919 ruhu ve kararlılığı ile bu mücadeleye sahip çıkıyoruz.’’ifade etti.

PANDEMİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİNDE ULUS DEVLETLER YÜKSELİŞE GEÇECEKTİR

Karataş,’’Covid-19 pandemisi, milletin geleceğini yoğuran bilim ordusunun, kıymet ve kutsallığını bir kez daha hatırlamamıza vesile olmuştur. Bilimsel tıp, tüm dünyanın en önemli gerçeği olmuş, sistemli ve bilimsel araştırmalar yapan ulusal kurumların önemi pandemi ile belirginleşmiştir. Başta Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, NATO gibi uluslar üstü örgütlerin pandemideki verimsiz ve yetersiz rolleri göstermiştir ki, pandemi sonrası yeni dünya düzeninde Ulus devletler yükselişe geçecektir.

Milletimiz, kurucu liderimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün inancını boşa çıkartmayacak Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacaktır.

Şahsım ve Sendikamız adına, başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Milli birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlediğimiz bu zor günlerde, bayramımızı salgın tedbirlerinden taviz vermeden, her zamankinden daha büyük gurur ve coşku ile kutlamayı diliyorum.’’diye ifade etti.