YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 16:40   Güncelleme : 18-05-2020 16:40

VALİ KALDIRIM KADİR GECESİ'Nİ VE 19 MAYIS'I KUTLADI

VALİ KALDIRIM KADİR GECESİ'Nİ VE 19 MAYIS'I KUTLADI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kadir Gecesi ve 19 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Kaldırım mesajında Kur’an’ın indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha değerli olan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade ederek Kaldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi yurdun her köşesini sararak bir milletin yeniden doğuşuna vesile olmuştur" dedi

 ‘’İLAHİ RAHMETİN BEREKETİNDEN NASİPLENEBİLMEK İÇİN GAYRET SARF ETMELİYİZ’’

Vali Kaldırım, Kadir gece ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayımladı. Vali Kaldırım, Kadir gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda,’’Bu önemli gecede yüce Kitabımızın manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatını iyi değerlendirmeli, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olabilmek, feyz ve bereketinden nasiplenebilmek için gayret sarf etmeliyiz. Bu vesile ile Elazığlı hemşehrilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.’’dedi.

‘’O EŞSİZ MÜCADELE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN MEVCUDİYETİ İLE TAÇLANDIRILMIŞTIR’’

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ise,’’ Yüz bir yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi bir kıvılcımla yurdun her köşesini sararak büyümüş bir milletin uyanışına ve yeniden doğuşuna vesile olmuş birlik, beraberlik, cesaret, azim, kararlık ve inançla verilen o eşsiz mücadele Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcudiyeti ile taçlandırılmıştır. Gençlerimizin,  Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran bu üstün irade, inanç ve kararlılığı en iyi şekilde idrak ettiklerine, her ne pahasına olursa olsun vatanı en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerine ve ecdat yadigârı olan bu aziz vatanımız uğruna gerektiğinde canlarını feda etmekten imtina etmeyeceklerine yürekten inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 101’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, her birini sevgiyle kucaklıyorum.’’ifadelerini kullandı. ( Haber Merkezi)