HABER
Giriş Tarihi : 18-05-2020 17:24   Güncelleme : 18-05-2020 17:27

YAYCI PAŞA ZORLA İSTİFA ETTİRİLDİ

YAYCI PAŞA ZORLA İSTİFA ETTİRİLDİ

FAİK AKGÜN

Genel Kurmay Başkanlığı emrine atanan hemşehrimiz Tümamiral Cihat Yaycı  atama kararı sonrasında  istifa etti. Yaycı Paşa'nın istifası Elazığ'da  deprem etkisi yarattı. istifa kararı sonrasında tepkilerini dile getiren  vatandaşlar  Tümamiral Cihat Yaycı'nın zorla istifa ettirildiğini belirterek tüm Elazığ'ı Tümamiral Cihat Yaycı'ya sahip çıkmaya davet ettiler.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada  Resmi Gazete yayımlanan karar ile  pasif görev olarak nitelendirilen  Genelkurmay Başkanlığı emrine atanan hemşerimiz Tümamiral Cihat Yaycı  alınan karar sonrasında yaptığı açıklamada, "Onurum gururum incindi" diyerek istifa etti.

ELAZIĞ PAŞANA SAHİP ÇIK

Hemşerimiz Tümamiral Cihat Yaycı'nın istifası Elazığ'da büyük bir tepki ile karşılandı. Özellikle sosyal  medya üzerinden tepkilerini dile getiren vatandaşlar  Tümamiral Cihat Yaycı'nın zorla istifa ettirildiğini vurgulayarak bütün Elazığ'ı Yaycı Paşa'ya sahip çıkmaya davet ettiler.Vatandaşlar bütün fitne odaklarının hedefi haline gelen Yaycı Paşa'nın ülkemizin menfaati  için yapacağı daha çok şeyler olduğunu bu nedenle paşanın pasif bir göreve verilmesini ve ardından meydana gelen istifayı kabullenemediklerini Yaycı Paşa'nın zorla istifa ettirildiğine inandıklarını  ifade ettiler.  Hemşerimiz Tümamiral Cihat Yaycı, son olarak  Kıbrıs'ta ki haklarımızı korumak için  Libya ile imzaladığımız antlaşmasının mimarlığını yapmıştı  yazdığı Mavi Vatan kitabıyla da  Akdeniz'de ki   haklarımızın bütün kamu oyu tarafından bilinmesini sağlamıştı.  Yaycı Paşa, FETÖ'ye karşı verdiği mücadele ile de halkın büyük bir sevgisini kazanmıştı. Geliştirmiş olduğu  Fetömetre yöntemiyle başta Deniz Kuvvetleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri  bünyesindeki binlerce FETÖ üyesini ortaya çıkartmıştı.