YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 09:40   Güncelleme : 19-05-2020 09:40

"19 MAYIS KURTULUŞ MÜCADELESİNİN İLK ADIMI OLMUŞTUR"

FAİK AKGÜN

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak "Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, bir milletin istiklal ve istikbali için başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olmuştur." dedi

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze  19 Mayıs dolayısıyla yayınladığı mesajda, milletimizin hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini vurguladı. Başkan Gürgöze, “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, bir milletin istiklal ve istikbali için başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olmuştur. Bağımsızlık mücadelesinde birlikte ve beraberlik içinde kenetlenen aziz milletimiz, hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimizin her bir ferdinin canı pahasına verdiği bu mücadeleyle bir kahramanlık destanı yazılmış, tarihte benzerine rastlanmamış bir dirilişin de sembolü olmuştur. İstiklal ve istikbal mücadelesinin ilk adımının atıldığı bu önemli tarihin gençliğe ithaf edilmesi, yarınları inşa edecek olan gençlerimize ne denli değer verildiğinin de önemli bir göstergesidir "dedi.

"GENÇLERİMİZE GÜVENİMİZ VE İNANCIMIZ TAMDIR"

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, mesajında  gençlere güvendiğini ifade ederek  “19 Mayıs 1919’daki aynı ruh ve azimle, bugün de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletini seven, bayrağına sahip çıkan, vatanını koruyan gençlerimiz bu mücadelemizde en büyük dayanağımızdır. Ecdadımızdan aldığımız bu kutlu emaneti, daha ileriye taşıyacak olanlar gençlerimizdir. İhtiyacımız olan inancı, azmi ve cesareti gençlerimizde görmek bizleri daha kıymetli bir sorumluluğun altına sokmaktadır. Bu inançla, daha müreffeh bir Türkiye hedefimize doğru hep birlikte yürüyoruz. İdeallerinden ödün vermeden, cumhuriyetin ve demokrasinin emanetçisi olan gençlerimize güvenimiz ve inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerimle, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla yad ediyorum” dedi.