YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 09:44   Güncelleme : 19-05-2020 09:44

MÜFTÜ VEKİLİ AYTAÇ’TAN KADİR GECESİ MESAJI

MÜFTÜ VEKİLİ AYTAÇ’TAN KADİR GECESİ MESAJI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ İl Müftü vekili Abdurrahim Aytaç, 19 Mayıs Salı’yı 20 Mayıs Çarşamba’ya bağlayan gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Elazığ İl Müftü Vekili Abdurrahim Aytaç, Kur’an’ı Kerim’in indirildiği gece olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında mübarek gecenin önemine değinen Müftü Aytaç,  Şanı ve kadri yüce olan geceye bunu lütfeden Kur’an’ın onda inmiş olması olduğunu ifade etti.

‘’İNSANLIK ANCAK KUR’AN İLE HUZUR VE SAADETİ YAKALAYABİLİR’’

İnsanlığın buhran geçirdiği ve bu durumdan kurtaracak yegane reçetenin Kur’an olduğunu belirten Müftü Aytaç,“Rahmet ve mağfiret ikliminin sonuna doğru yaklaşmış bulunmaktayız. Allah Resulü Ramazan’ın son on gününde daha fazla ibadete yönelirdi. Bunun sebebi en kutlu zamanlardan biri olan Kadir Gecesi’nin bu günlerde olmasındandır. Şanı ve kadri yüce değerli olan bu geceye bunu lütfeden Kur’an’ın onda inmiş olmasıdır. Yirmi birinci yüz yılda insanlık buhran ve bunalım geçiriyor, insanlığı düştüğü bu durumdan kurtaracak yegâne reçete ise ilahi vahiy yani Kur’ân’dır. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti için Kur’an’ın adalet, merhamet ve şefkat mesajının herkese ulaşılması gerekir. Çünkü insanlık ancak onunla huzur ve saadeti yakalayabilir.’’dedi.

‘’O GECE SABAHA KADAR ESENLİK VARDIR’’

Kadir Suresi’nin verdiği mesajlara da değinen Müftü Aytaç,’’Kadir Suresi bize pek çok mesaj veriyor. Bunlardan bir tanesi Kadir Gecesi’nin manevi bereketidir. İkincisi bize bahşedilen ömür sermayesidir. Kısa zamanda büyük hayırlar kazanma fırsat ve imkânı bize bahşedilmiştir. Üçüncü olarak o gece sabaha kadar esenlik vardır. Cebrail ve melekler her hayırlı iş için iner dururlar. Bize düşen ise bu mana iklimini Kadir Gecesi ile taçlandırarak günah ve hatalarımızdan arınmış olarak bayrama kavuşmak için gayret sarf etmektir. İçinden geçtiğimizin bu zor sürecin en kısa zamanda sona ermesi için dua ve niyazda bulunmalıyız. Kadir Gecesi’nin kadrimizin yücelmesine vesile olması temennisiyle, kadir gecesinin şehrimize, ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”diye ifade etti.