YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 13:56   Güncelleme : 19-05-2020 13:56

MİLLETVEKİLİ AĞAR’DAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

MİLLETVEKİLİ AĞAR’DAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Tolga Ağar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye’nin bugün her alanda bağımsız, özgür ve güçlü bir ülke olmasının, Türk milletinin gösterdiği olağanüstü gayret ve verilen büyük mücadeleler sayesinde olduğunu vurgulayan Milletvekili Ağar, mesajında şu ifadelere yer verdi;

19 Mayıs, vatanın bekası ve milletimizin geleceği için atılan tarihi bir adımdır. 19 Mayıs, bu milletin yeniden dirilişidir. Tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve bağımsız yarınlarına ilelebet yürüyüşüdür.

Bugün her alanda bağımsız, özgür, güçlü ve günden güne gelişen bir ülkede yaşıyorsak bunu geçmişte atılan kararlı ve ileri görüşlü adımlara borçluyuz. Milletimizin gösterdiği olağanüstü gayrete, verilen onurlu mücadeleye ve ödenen bedellere borçluyuz. Aziz milletimizin de ecdadımızın değerlerine sahip çıkarak ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağına inancımız tamdır.

19 Mayıs 1919'da tutuşturulan özgürlük ve bağımsızlık meşalesi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.