YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2020 10:48   Güncelleme : 20-05-2020 10:48

İHH YARDIMINDA VATANDAŞLARIN OLUŞTURDUĞU YOĞUNLUK TEHLİKE YARATTI

İHH YARDIMINDA VATANDAŞLARIN OLUŞTURDUĞU YOĞUNLUK TEHLİKE YARATTI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ İHH Yetim Birimi, ihtiyaç sahibi ailelere bayramlık yardımı yaparken, vatandaşların yardım almayı beklerken oluşturduğu yoğunluk ise dikkat çekti.

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, Elazığ’daki dernekler yardım dağıtmaya devam ediyorlar. Birçok yardımsever dernek tarafından, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik yapılan yardımlarda Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların bayramlık ihtiyaçları karşılanıyor.  Bu kapsamda Elazığ İHH Yetim Birimi’nin Gazi Caddesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı  bayramlık yardımı sırasında oluşan görüntüler tehlike arz etti.

SOSYAL MESAFE KURALI İHLAL EDİLDİ

Vatandaşların Gazi Caddesi’nde bir işletme önünde İHH tarafından yapılan bayramlık yardımlarını almak için beklerken oluşturduğu yoğunluk dikkatleri üzerine çekti. Korona virüse karşı önlem amacıyla vatandaşlar işletmeye ikişerli ve üçerli gruplar halinde alınırken, diğer taraftan sıranın kendilerine gelmesini bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralından uzak bir yakınlıkla sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Bayramın yaklaşmasıyla dün sabah saatlerinde ihtiyaç sahiplerine yönelik bayramlık yardımlarını dağıtan İHH ekipleri vatandaşları sık sık uyarmasına rağmen değişen bir şey olmayınca devriye atan ekipler vatandaşları uyardı.

POLİS VATANDAŞI UYARDI

Bayramlık yardımlarını almak için beklerken vatandaşların bir buçuk metre sosyal mesafe kuralını ihlal ederek oluşturduğu yakınlık adeta salgının yayılması için olağan bir durumdu. Dikkatleri üzerine çeken bu görüntülerin üzerine Gazi Caddesi’nde görev yapan İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler müdahale etti. Sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı sıraya müdahale eden polis ekipleri vatandaşları uyardı. Polis ekiplerinin uyarısı sonrasında vatandaşlar, bir buçuk metre sosyal mesafe kuralına uyum göstererek sırada beklemeye başladı.