YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 09:55   Güncelleme : 21-05-2020 10:03

TRAFİĞİN AÇILMASI CADDE ESNAFINI SEVİNDİRDİ

TRAFİĞİN AÇILMASI CADDE ESNAFINI SEVİNDİRDİ

FAİK AKGÜN

Korona Virüs salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında uzun bir süredir trafiğe kapalı olan Gazi Caddesi yeniden trafiğe açıldı.  Gazi Caddesi'nin yeniden trafiğe açılması Gazi Caddesi esnaflarını sevindirdi

Elazığ'ın kalbi konumunda olan  Gazi Caddesi Korona Virüs'ün yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında araç trafiğine kapatılmıştı. Yayların caddeye girişine ise yoğunluk oluşturmayacak bir şekilde kısıtlı olarak izin veriliyordu.   Alınan yeni kararla Gazi Caddesi'ne girişlerde uygulanan bütün kısıtlamalar kaldırılarak cadde yaya ve araç trafiğine açıldı. Gazi Caddesi kısıtlamaların kaldırılması sonrasında eski günlerine geri dönerken bu durum kısıtlama kararı nedeniyle çok uzun zamandır para kazanamayan cadde esnaflarını sevindirdi. Caddenin yaya ve araç trafiğine açılmasının işlerini anında etkilediğini dile getiren cadde esnafları kısıtlama kararını kaldırdığı için Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım' a teşekkür ettiler.

"OLUMLU YANSIMALARINI GÖRMEYE BAŞLADIK"

Gazi Caddesi esnaflarından Yavuz Songün, trafiğin açılmasının  kendilerini olumlu etkilediğini ve trafik açılır açılmaz  işlerine olumlu  bir şekilde yansımaya başladığını belirtti.  Songün, "  Öncelikle alınan kararın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.  Alınan kararın  Gazi Caddesi'nde bulunan bütün esnaflarımıza ve bize olumlu yansıyacak. Bu kararın bayram öncesinde alınması çok isabetli oldu.  Bu sayede hem vatandaşlarımız rahat bir şekilde alış veriş yapacak hem de çok uzun bir süredir para kazanamayan esnafımız da az da olsa kayıplarını karşılamış olacaklar. Yasağın kalktığı ilk saatleri yaşıyor olmamıza rağmen olumlu yansımalarını görmeye başladık." dedi

"ALINAN KARAR GERÇEK MANADA  GAZİ CADDESİ ESNAFLARINI SEVİNDİRDİ"

Trafik kısıtlamasının kaldırılmasının  kendilerini mutlu ettiğini ve bu kararın Gazi Caddesi'ne hareketlilik olarak yansıdığını belirten  Hakan Orhan, Gazi Caddesi'nin trafiğe yeniden açılması ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede,  " Gazi Caddesi esnafları olarak Korona Virüs salgını nedeniyle çok ciddi sıkıntı yaşadık.  Gazi Caddesi'nde uygulanan trafik yasağının kaldırılması işlerimizi açtı. Yasağın kaldırılmış olması  anında kendisini his ettirdi. Caddede ve alışverişlerde bir hareketlilik yaşanmaya başladı.  Cadde esnafı olarak bu durumun kalcı olmasını bekliyorum .  Alınan karar gerçek manada  Gazi Caddesi esnaflarını sevindirdi " ifadelerini kullandı.

"GAZİ CADDESİ GÜZEL GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ"

 Gazi Caddesi esnaflarından Hakan Yıldırım ise yaptığı değerlendirmede  Gazi Caddesi'nin yaya ve araç trafiğine açılması sonrasında caddenin eski güzel günlerine döndüğünü ifade etti.  Yıldırım , " Gazi caddesi işi olmayanların bile yoğun olarak kullandığı ve Elazığ'ın kalbi konumunda olan bir caddesidir.   Korona Virüs'e karşı alınan tedbirler kapsamında cadde  uzun bir süreden bu yana eski günlerini arıyordu. trafiğini yeniden açılması sonrasında Gazi Caddesi eski güzel günlerine geri döndü. Bu durum esnaflarımızın işlerinin artmasını sağladı. Maddi anlamda ciddi sıkıntılar  yaşayan bütün esnaflarımız gibi bizi de sevindirdi."dedi.