YEREL
Giriş Tarihi : 22-05-2020 09:59   Güncelleme : 22-05-2020 10:00

İZZETPAŞA'DA SATAN YOK ALAN ÇOK

İZZETPAŞA'DA SATAN YOK ALAN ÇOK

FAİK AKGÜN

Elazığ'da kuyumcu ve döviz bürolarının bir arada bulunduğu tek pasaj olan ve bu özeliğinden dolayı  Elazığ'ın finans merkezi konumunda bulunan İzzetpaşa Camii Pasajı şu sıralar yatırımlarını altın olarak değerlendirmek isteyen vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Elazığ'da yaşayan vatandaşlar finans uzmanlarının güvenli liman olarak nitelendirdiği  altına yoğun ilgi göstermeye başladı.  Korona Virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında bir süre kapalı kalan İzzetpaşa Camii Pasajı açılır açılmaz adeta vatandaşların akınına uğradı. Pasaj içerisinde hizmet veren kuyumcular konu ile ilgili olarak yaptıkları değerlendirmede vatandaşlardan yoğun ilgi gördüklerini vurgularken vatandaşların  ellerindeki altını satmadığını yeni altın aldığını ifade ettiler.

"KISA VADEDE GRAM ALTININ 400 LİRAYI GÖRMESİNİ BEKLİYORUZ"

Vatandaşların altına gösterdiği ilgiyi değerlendiren kuyumcu Süleyman Karakaya," Korona Virüs'e karşı alınan tedbirler kapsamında pasajımız 45 gün kadar kapalı kaldı. Bu süreçte vatandaşlarımız bizlere ulaşarak  altın almak istediklerini ifade ettiler. Ancak onlara bu hizmeti veremedik. Uzun bir zamandır altın almak isteyen bu vatandaşlarımız pasaj hizmet vermeye başladığı andan itibaren  altın almaya başladılar.  Şu anda pasaja gelen vatandaşların tamamına yakını altın almak istiyor.  Altının yüksek bir seyir izlemesi  vatandaşlarımızı altına yönlendiriyor. Pasajı kapattığımızdaki altın fiyatları ile şimdiki arasında 70 lira bir fark var.  Vatandaşlarda bu durumu gördükleri için altın almak istiyor.  Altın düşer diye bekleyenler boşuna beklemesinler. Altında çok küçük düşüşler dışında ciddi bir düşüş olmayacak. Bu nedenle yatırımlarını  altın olarak değerlendirmek isteyenler ellerini çabuk tutsunlar. Altının önü açık. Önümüzdeki günlerde kısa vadede gram altının 400 lirayı görmesini bekliyoruz" dedi.   İzzet Paşa'da  yoğun olarak satılan altın ürünleri olan gram altın 370 liradan,  çeyrek altın ise  635 liradan satılıyor.